آماده سازی ۱۲ بسته سرمایه‌ گذاری در حوزه گردشگری منطقه آزاد چابهار
آماده سازی ۱۲ بسته سرمایه‌ گذاری در حوزه گردشگری منطقه آزاد چابهار

چابهار- مقدم، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از آماده سازی ۱۲ بسته سرمایه‌ گذاری در حوزه گردشگری منطقه آزاد چابهار به ارزش ۱۶ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد چابهار، امیر مقدم ضمن اعلام آمادگی منطقه آزاد چابهار برای ساماندهی جاذبه‌های گردشگری منطقه، اظهار داشت: منطقه آزاد چابهار با ۱۲ بسته سرمایه‌ گذاری در حوزه گردشگری به ارزش ۱۶ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال در هفدهمین نمایشگاه بین‌ المللی گردشگری تهران حضور پیدا کرد.
وی گفت: این سازمان عزم جدی برای توسعه و رونق گردشگری و تامین زیرساخت‌های مناطق گردشگری حوزه سواحل مَکُران از گواتر تا زرآباد را به کار گرفته و در نظر دارد موارد مختلف برای سفری ایمن و ارزان را شناسایی کرده و با جذب سرمایه گذاران در مسیر توسعه بوم گردی‌ها، و تجهیز مناطق بوم گردی گام بردارد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار که به عنوان راهبردی‌ترین منطقه آزاد کشور شناخته می‌شود، این سازمان بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را در رویدادهای بین‌المللی برای معرفی به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه می‌دهد تا بتواند مسیر توسعه و عمران این بخش مهم اقتصادی در جنوب شرق کشور را تسریع کند.
مقدم افزود: منطقه آزاد چابهار به عنوان بهشت سرمایه گذاری شرق ایران اسلامی در زمینه تجارت، بازرگانی، ترانزیت، کشاورزی و گردشگری با هزاران فرصت، معافیت و مزیت و آینده‌ای درخشان و نزدیک به بازار چندین صد میلیونی و فراهم بودن زیرساخت‌ها آماده پذیرایی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
وی گفت: چابهار با موقعیت جغرافیایی و راهبردی در کنار آبراه‌های بین المللی و نزدیک به خطوط بین الملل کشتیرانی واقع شده و بزرگترین بندر اقیانوسی ایران در خارج از تنگه هرمز است که به سبب نزدیکی با کشورهای پرجمعیت هند، پاکستان، افغانستان، کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و حاشیه اقیانوس هند(آیورا) به عنوان بزرگترین منابع انرژی جهان و دسترسی آسان به سرزمین اصلی ایران از بزرگترین فرصت ها و مزیت ها برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برخوردار است. ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا، واقع شدن در امن ترین و نزدیکترین مسیر به بازارهای جهانی بخش دیگری از مزیت های منطقه آزاد چابهار است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: تسهیلات و مزیت های قانونی زیادی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته شده که از آن جمله ضمانت سرمایه گذاری ها بر اساس قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در ایران و امکان انتقال ۱۰۰ درصد سرمایه و سود حاصل از فعالیت اشخاص ثبت شده خارجی به خارج از کشور است. معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی بر درآمد و دارایی به مدت ۲۰ سال، معافیت ورود ماشین آلات و مواد اولیه مصرفی واحدهای تولیدی از عوارض ورودی گمرکی، آزاد بودن صادرات محصولات تولیدی هر منطقه از مقررات عمومی صادرات و واردات و معافیت گمرکی محصولات تولیدی واحدهای صنعتی منطقه برای صدور به سرزمین اصلی به میزان ارزش افزوده در استفاده از مواد اولیه داخلی از دیگر مزایای در نظر گرفته شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]