وجود یک میلیون و ۲۰۰ هزار زن غیرشاغل روستایی / بیمه زنان دارای۴ فرزند ادامه داد؟
وجود یک میلیون و ۲۰۰ هزار زن غیرشاغل روستایی / بیمه زنان دارای۴ فرزند ادامه داد؟

با تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانان در مجلس، دولت موظف به حمایت بیمه ای و درمانی از مادران روستایی بیکار در مناطق پایین شد. -مناطق درآمدی در این راستا، دولت تصمیم گرفت زنان خانه‌داری را که قبلاً در هیچ شغل دولتی یا خصوصی کار نکرده‌اند و دارای سه فرزند یا بیشتر هستند، بیمه کند.

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: موضوع بیمه زنان خانه دار روستایی دارای سه فرزند و بیشتر در سال جاری حل شده است. برای سال آینده ما می خواهیم این طرح ادامه یابد.

خزعلی: بحث بیمه زنان خانه‌دار روستایی حل شد

بر همین اساس در حاشیه نشست هیات دولت از انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره اجرای این طرح پرسیدیم. 

خزعلی در این باره گفت که بحث بیمه زنان روستایی خانه‌دار دارای سه فرزند برای امسال حل شد و برای سال آینده هم به دنبال آن هستیم که این طرح ادامه پیدا کند.

وی همچنین اضافه کرد: الان مشکلی در رابطه با بیمه زنان خانه‌دار دارای سه فرزند و بیشتر نداریم و زنان روستایی دارای این شرایط برای بیمه مشکلی ندارند.

قانون درباره بیمه زنان خانه‌دار روستایی چه می گوید؟

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در آبان ماه سال ۱۴۰۰ به تصویب رسید. این قانون در راستای توجه به خانواده، جمعیت و جامعه مصوب شد و ۷۳ ماده قانونی دارد. یکی از بندهای این قانون به امور زنان خانه دار در روستاها و شهرها پرداخته و به موجب آن قرار شد تمامی زنان روستایی دارای سه فرزند و بیشتر پس از شش ماه از اجرا شدن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تحت پوشش بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گیرند.

در این ماده تأکید شده که حق بیمه مادران غیرشاغل دارای سه فرزند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایر از سوی دولت باید پرداخت شود. همچنین در این ماده آمده است که با تولد فرزند چهارم و پنجم به ازای هر فرزند دو سال به سوابق بیمه ای بیمه گذار افزوده شود.

وجود یک میلیون ۲۰۰ هزار زن غیرشاغل روستایی در کشور 

براساس آخرین آمار‌ها، حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار زن غیرشاغل روستایی در کشور وجود دارد که تحت حمایت بیمه‌ای و بازنشستگی نیستند و براساس قانون این زنان که دارای سه فرزند و بیشتر هستند می بایست بیمه می شدند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]