چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
 • شناسه : 24424
 • 10 سپتامبر 2023 - 14:12
 • 41 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

دو پیش بینی متفاوت قیمت سکه

دو پیش بینی متفاوت قیمت سکه
دو پیش بینی متفاوت قیمت سکه

اکوایران: گروهی از سکه‌بازان در معاملات پشت‌خطی شنبه شب با اشاره به نزدیکی دلار به مرز ۵۰ هزار تومان، سعی داشتند احتمال صعودی شدن قیمت سکه را برجسته کنند. با این‌ حال کاهشی‌ها می‌گفتند رفتار سکه هوشیارانه‌تر از نرخ دلار است.

به گزارش اکوایران، در معاملات پشت‌خطی شنبه شب معامله‌گران درباره قیمت سکه امامی در دومین روز هفته جاری دو دیدگاه متضاد داشتند. دسته اول یا همان جناج افزایشی بازار سعی داشتند با برجسته‌کردن فاصله اندک قیمت دلار با مرز روانی ۵۰ هزار تومان‌ احتمال صعود قیمت سکه را پررنگ‌‌ کنند.

قیمت دلار در بازار پشت‌خطی شنبه شب نزدیک مرز ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان قرار داشت. به‌عقیده فعالان اقتصادی تا زمانی که دلار در این محدوده باشد قیمت سکه می‌تواند یه سمت پله‌های بالاتر گام بردارد.

البته یکی دیگر از شروط رشد قیمت سکه این است که طلای آب‌شده رشد معناداری را ثبت کند. طلا دیروز تا نزدیک ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان پیش رفت اما در ادامه معاملات زیر ۱۰ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان قرار گرفت.

از سوی دیگر، کاهشی‌ها می‌گفتند رفتار سکه بازان هوشیارانه‌تر از نرخ دلار است. به باور آنها معامله‌گران سکه به اخبار سیاسی چشم دوخته‌اند و به زودی اخبار جدید از نشست شورای حکام درباره ایران می‌تواند در  تعیین جهت‌گیری مسیر حرکتی بازار ارز و سکه اثر مثبت یا منفی بگذارد.

فنی‌های بازار معتقدند سکه درحال‌حاضر دو مرز مقاومتی ۲۸ میلیون و ۵۰۰ و ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش‌روی خود دارد که اگر بالای این دو محدوده ماندگار شود، برای شکست کانال ۲۹ میلیون تومان تلاش خواهد کرد.

با این حال اگر مرز ۲۸ میلیون تومان ازدست‌برود احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۷ میلیون تومان وجود دارد. یک نکته مهم این است که تا زمانی که سکه بالای ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار دارد شانس سکه‌بازان افزایشی برای صعود بیشتر است.

قیمت واقعی (بی‌حباب) هر قطعه سکه امامی در بازار امروز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه ۲۲ میلیون و ۴۹۴ هزار تومان است که با قیمت نقدی در بازار ۵ میلیون و ۷۰۵ هزار تومان فاصله را نشان می‌دهد.

حباب سکه 19 شهریور

کف‌‌بین‌ها در بازار دلار و سکه چه می‌گویند؟ 29 نوامبر 2023

کف‌‌بین‌ها در بازار دلار و سکه چه می‌گویند؟

دلار هرات یک سر به دامنه ۴۰ زد و برگشت/ سکه فردایی حمایت مهم ۲۹ میلیون و ۶۰۰ را از دست داد/ سکه رفاه کماکان بالاتر از قیمت بازار ایستاده/ کف‌‌بین‌ها در بازار دلار و سکه چه می‌گویند؟

قرار دلار با کف حیاتی: خط روند می‌شکند؟ 29 نوامبر 2023

قرار دلار با کف حیاتی: خط روند می‌شکند؟

به عقیده معامله‌گران بازار داخلی همچنان رنج و فرسایشی است که ارزش معامله کردن ندارد اما در مقابل، انس خوب می‌تازد. قیمت دلار هرات در ۵۰ هزار تومان شروع به کار کرد و بین ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۴۹ هزار و ۹۵۰ تومان نوسان داد و در آخر در ۵۰ هزار و ۳۰ […]

برنامه جدید ارزی ایران و روسیه/ بانک ایرانی در سوریه تاسیس می‌شود 29 نوامبر 2023

برنامه جدید ارزی ایران و روسیه/ بانک ایرانی در سوریه تاسیس می‌شود

رئیس‌کل بانک مرکزی در دیدار با رئیس بانک مرکزی سوریه اظهار کرده که مناسبات و مبادلات تجاری دمشق – تهران افزایش پیدا می‌کند و به زودی نخستین بانک ایرانی در سوریه کار خود را آغاز خواهد کرد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.