افزایش قیمت نفت با آهسته شدن تورم آمریکا و تقاضای بالا
افزایش قیمت نفت با آهسته شدن تورم آمریکا و تقاضای بالا

اکوایران: داده‌های تورمی آمریکا نشان می‌دهد رشد نرخ تورم این کشور که در حال آهسته‌تر شدن است و همچنین تقاضای بالا، باعث افزایش قیمت نفت در ۲۷ اردیبهشت شده‌اند.

به گزارش اکوایران، قیمت نفت در روز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت) به رشد خود ادامه داد که علت آن نشانه‌هایی از تقضای قوی‌تر در آمریکا است؛ کشوری که انتشار داده‌های تورمی آن نشان داد که نرخ تورم، آهسته‌تر از انتظار بازارها افزایش یافته و این اتفاق احتمال کاهش نرخ بهره در آمریکا در ادامه سال جاری میلادی را افزایش داده است.

به نوشته رویترز، قرارداد آتی نفت برنت در ساعت ۹:۵۰ دقیقه صبح به وقت ایران با رشد ۰/۴ درصدی به ۸۳/۰۷ دلار به ازای هر بشکه رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با رشد ۰/۴ درصدی به ۷۸/۹۴ دلار به ازای هر بشکه افزایش پیدا کرد.

قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه آوریل کمتر از حد انتظار افزایش یافت که باعث شده انتظارات بازارهای مالی برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سپتامبر افزایش پیدا کند؛ اتفاقی که می‌تواند قدرت دلار را کاهش داده و خرید نفت را برای دارندگان ارزهای دیگر مقرون‌به‌صرفه‌تر کند.

طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت ایالات متحده در هفته منتهی به ۱۰ می (۲۱ اردیبهشت) با کاهش ۲/۵ میلیون بشکه‌ای به ۴۵۷ میلیون بشکه رسید. نشانه‌هایی از آهسته شدن نرخ تورم و تقاضای قوی‌تر از قیمت نفت حمایت کردند و در این میان به تأثیر بالا ماندن ریسک‌های ژئوپولیتیکی بر قیمت نفت نیز باید اشاره کرد.

طبق اعلام آژانس بین‌المللی انرژی، تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی، ۱/۱ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت که ۱۴۰ هزار بشکه در روز کمتر از پیش‌بینی قبلی این آژانس است. علت اصلی این اتفاق به تقاضای ضعیف در کشورهای توسعه‌یافته‌ی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی مربوط می‌شود.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]