به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور انتظامی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اعلام هشدار رانندگی در شرایط بارندگی از برخورد ۵۰ دستگاه خودرو در چند نقطه در یک مسافت ۱کیلومتری از آزادراه کرج_قزوین خبر داد. سرهنگ شیرانی گفت: در […]

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور انتظامی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اعلام هشدار رانندگی در شرایط بارندگی از برخورد ۵۰ دستگاه خودرو در چند نقطه در یک مسافت ۱کیلومتری از آزادراه کرج_قزوین خبر داد.

سرهنگ شیرانی گفت: در ایام شروع بارش‌ها شاهد وقوع تصادفات زنجیره‌ای ناگواری هم در بخش خودروهای سواری شخصی و هم در بخش حمل و نقل عمومی بار و مسافر هستیم.

وی با بیان اینکه بارش‌ باران از روز گذشته در جاده‌ها باعث افزایش لغزندگی سطح مسیر شده و خطر تصادف و واژگونی‌ها افزایش یافته است تصریح کرد: معمولاً اولین بارندگی‌ها در فصل پاییز به علت وجود ذرات ریز و اثرات روغن برجا مانده در سطح معابر ناشی از تردد وسایل نقلیه باعث تشدید لغزندگی و افزایش احتمال تصادف می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا افزود: در این شرایط کاهش سرعت در رانندگی و رعایت احتیاط بیشتر بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: لغزندگی جاده‌ها به همراه بی احتیاطی برخی رانندگان در رعایت سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی خطر تصادف‌های زنجیره‌ای را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در روزهای برفی و باران سرعت مطمئنه باید رعایت شود خاطرنشان کرد: رانندگان باید در این شرایط با سرعتی کمتر از سرعت مجاز که در آن بتوانند به راحتی وسیله را کنترل کنند، رانندگی کنند؛ همچنین رعایت فاصله طولی مناسب شرایط برف و باران نیز با توجه به کاهش اصطکاک در کف جاده الزامی است.

وی اعلام کرد: متاسفانه در ساعت اولیه بامداد امروز در آزادراه کرج_قزوین محدوده جوادنیا در یک مسافت یک کیلومتری تعداد ۵۰ خودرو در چند نقطه متفاوت با یکدیگر برخورد کردند که علاوه بر خسارت‌های مالی ، ۴ نفر از هموطنان در این تصادف مجروح و توسط اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]