مصر: وتوی قطعنامه آتش‌بس در غزه در تاریخ شورای امنیت، شرم‌آور است
مصر: وتوی قطعنامه آتش‌بس در غزه در تاریخ شورای امنیت، شرم‌آور است

وزارت خارجه مصر در واکنش به وتوی قطعنامه پیشنهادی آتش‌بس فوری در غزه توسط آمریکا اعلام کرد ممانعت از صدور قطعنامه‌ای که خواستار آتش‌بس در یک درگیری مسلحانه است، «یک سابقه شرم آور» در تاریخ شورای امنیت است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وزارت خارجه مصر از ناتوانی شورای امنیت در صدور قطعنامه آتش‌بس در نوار غزه ابراز تاسف کرده و آن را رد کرد.
این وزارتخانه شامگاه سه شنبه با صدور بیانیه‌ای تاسف عمیق خود را از ناتوانی مجدد شورای امنیت در صدور قطعنامه‌ای که مستلزم آتش‌بس فوری در نوار غزه است، ابراز کرد.
به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه مصر اعلام کرد ممانعت از صدور قطعنامه‌ای که خواستار آتش‌بس در یک درگیری مسلحانه است، «یک سابقه شرم آور» در تاریخ تعامل شورای امنیت با جنگ و درگیری‌های مسلحانه است در حالی که کشتار ملت فلسطین و حملات رژیم صهیونیستی علیه آنها مستلزم اتخاذ مسوولیت اخلاقی و انسانی است.
مصر اقدام گزینشی و استانداردهای دوگانه صحنه بین‌المللی در برخورد با جنگ‌ها و درگیری‌های مسلحانه در مناطق مختلف جهان را به شدت محکوم و اعلام کرد این امر اعتبار قواعد و مکانیسم‌های کاری نظام بین‌المللی کنونی به ویژه شورای امنیت را که مسئولیت پیشگیری و حل و فصل منازعات و توقف جنگ‌ها بر عهده آن است، زیر سوال می‌برد.
وزارت خارجه مصر بار دیگر خواهان برقراری آتش‌بس در نوار غزه شد و اعلام کرد با هرگونه اقدام برای کوچ اجباری مردم غزه از جمله عملیات زمینی احتمالی رژیم صهیونیستی در شهر رفح واقع در جنوب غزه مخالف است.
آمریکا در جلسه امروز شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه‌ پیشنهادی الجزایر درباره برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه را وتو کرد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]