دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳
گروه : طلا و ارز
پ
 • شناسه خبر: 34382
 • 17 اکتبر 2023 - 14:12
 • 137 بازدید
 • ۰ دیدگاه

بازگشایی بازار ارز هرات چه تاثیری بر قیمت دلار دارد؟/ هشدار: مراقب شانتاژ قیمتی باشید

بازگشایی بازار ارز هرات چه تاثیری بر قیمت دلار دارد؟/ هشدار: مراقب شانتاژ قیمتی باشید
بازگشایی بازار ارز هرات چه تاثیری بر قیمت دلار دارد؟/ هشدار: مراقب شانتاژ قیمتی باشید

اکوایران: گروهی از معامله‌گران معتقدند با بازگشایی هرات، امکان دارد در ساعات ابتدایی معاملات دلار، معامله‌گران شانتاژ کنند. این دسته هشدار می‌دهند قیمت‌های ابتدایی بازار هرات را ملاک قرار ندهید.

به گزارش اکوایران، معامله‌گران می‌گویند در نبود قیمت دلار هرات، دلار سلیمانیه لیدر بازار بود. طی یازده روز گذشته قیمت دلار هرات به خاطر زلزله در افغانستان بسته بود. در پشت‌خط شب دوشنبه یک اطلاعیه به بازار رسید: به اطلاع عموم صرافان محترم و فراهم کنندگان خدمات پولی رسانیده می‌شود مارکت‌های اسعاری طبق روال عادی از ساعت ۹ صبح تا ۴ عصر با تدابیر بیشتر امنیتی بر روی مراجعین از سه‌شنبه باز می‌باشد. صرافان محترم و معامله‌داران عزیز مطلع باشند.

بازگشایی بازار ارز هرات چه تاثیری بر قیمت دلار دارد؟

گروهی از معامله‌گران معتقدند با بازگشایی هرات، امکان دارد در ساعات ابتدایی معاملات، معامله‌گران شانتاژ کنند. این دسته هشدار می‌دهند قیمت‌های ابتدایی بازار هرات را ملاک قرار ندهید. گروهی از معامله‌گران معتقدند با بازگشایی هرات، کف قیمت دلار در روز سه‌شنبه زده می‌شود و پس از آن قیمت بالا می‌رود. اما در مقابل گروهی معتقدند با توجه به بسته بودن بازار هرات در یازده روز گذشته، معامله‌گران این بازار از خرید جامانده‌اند و حجم خرید بالا می‌رود و به بازار عمق می‌بخشد.

قیمت دلار سلیمانیه در روز دوشنبه ۵۰ هزار تومان شروع به کار کرد و با کاهش به مرز ۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. اما قیمت دلار سلیمانیه در این سطح حمایت شد و دوباره وارد کانال ۵۰ هزار تومان شد و کار خود را در پشت خط دوشنبه ۵۰ هزار و ۱۵۰ تومان تمام کرد. معامله‌گران هرات معتقدند بازار ارز سلیمانیه در روز دوشنبه چپ‌زنی کرده است.

تحلیل‌گران فنی دلار معتقدند بازار ارز از سقف ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش داده و هم اکنون در سطوحی از قیمت قرار دارد که خریدار دوباره می‌تواند وارد شود. از نگاه فنی‌های بازار، قیمت دلار بین ۴۹ هزار و ۶۰۰ تا ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان در چارت پر از حمایت است و قیمت می‌تواند نسبت به آن‌ها واکنش دهد.

حمایت قیمت فعلی دلار ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان است. قیمت دلار برای افزایش نیز سطح مقاومتی ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان را پیش‌رو دارد و اگر آن را بشکند مرز مقاومت بعدی ۵۰ هزار و ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومان خواهد بود. به عقیده تحلیل‌گران اگر قیمت دلار به بالای ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان برگردد می‌توان گفت بازار به مدار صعود برگشته است. در بازار درهم نیز سطح حمایت مهم ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است که اگر زیر آن تثبیت دهد فشار فروش در بازار زیاد خواهد شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]
22 مه 2024

رکوردشکنی ورود پول به صندوق‌های درآمد ثابت

در این برنامه تمایز بازار امروز با دیروز را بررسی و نغییرات قیمتی بازار ارز، سکه و سهام در اردیبهشت ماه را مرور کردیم.  آیا معادلات مهم برای معامله‌گران در بازار ارز و سکه تغییر کرده است؟   ✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید. [کل: ۰ میانگین: […]

اردیبهشت‌ بر بازارها چگونه گذشت؟ 21 مه 2024

اردیبهشت‌ بر بازارها چگونه گذشت؟

اکوایران: بازار سهام، ارز و طلا اردیبهشت‌ماه سرخی داشتند و تمامی بازارها در این ماه منفی شدند.

۲ سناریو برای سکه/ نوسان کاهشی سکه ادامه دارد؟ 21 مه 2024

۲ سناریو برای سکه/ نوسان کاهشی سکه ادامه دارد؟

فنی‌های بازار معتقدند که ماندگاری سکه بالای مرز ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مهم است و در صورتی که این محدوده حفظ شود، احتمال اینکه به ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد وجود دارد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.