وزیر خارجه اسرائیل: سازمان ملل با حماس همکاری می‌کند
وزیر خارجه اسرائیل: سازمان ملل با حماس همکاری می‌کند

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی ضمن ادعای این که سازمان ملل با جنبش حماس همکاری می کند، تاکید کرد که فشارهای آمریکا نیز نمی تواند مانع انجام تجاوز نظامی این رژیم به یک شهر مرزی واقع در جنوب نوار غزه شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شفقنا، وبسایت خبری «صدی البلد» مصر شامگاه امروز (شنبه) از وبسایت عبری زبان «واللا» نقل کرد که «یسرائیل کاتس»، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را به دلیل درخواست اخیر آن جهت تحریم تسلیحاتی این رژیم مورد حمله قرار داد.
در بیانیه کاتس و در اشاره به روز انجام عملیات غافلگیرانه گردان های شهید «عزالدین القسام»، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) علیه پایگاه های نظامی و شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه تحت عنوان «طوفان الاقصی» ادعا شده است: از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) سازمان ملل با حماس همکاری می کند و در تلاش است تا حق اسرائیل برای دفاع از خود و شهروندانش را تضعیف کند.
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه بیانیه خود همچنین مدعی شده است: نادیده گرفتن جنایت های جنگی و جنایت های علیه بشریتی که نیروهای حماس مرتکب آنها می شوند، لکه ننگی است که از پیشانی سازمان ملل و شخص «آنتونیو گوترش»، دبیرکل این سازمان پاک نخواهد شد.
در همین حال، شبکه خبری «الجزیره» قطر نیز گزارش داد که کاتس در گفت و گو با کانال چهاردهم تلویزیون رژیم صهیونیستی و در پاسخ به پرسشی درباره فشارهای آمریکا بر این رژیم برای جلوگیری از عملیات نظامی ارتش آن در شهر «رفح» در جنوب نوار غزه و نزدیک مرز مشترک با مصر اظهار داشت: هیچ کسی مانع ورود ما به رفح نخواهد شد.
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی ضمن تاکید بر این که جنگ را متوقف نخواهند کرد چرا که با ماندن جنبش حماس در نوار غزه موافق نیستند، عنوان کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین نیز بخشی از «دولت غیر نظامی» مستقر در این نوار در آینده نخواهد بود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]