پشت پرده انتقال سردار آزمون به رم افشا شد
پشت پرده انتقال سردار آزمون به رم افشا شد

کالچومرکاتو جزییاتی از انتقال سردار آزمون به رم ارائه کرد و ژوزه مورینیو را دلیل اصلی این انتقال دانست.

به گزارش کالچومرکاتو، سردار آزمون یکی از آخرین خریدهای رم در فصل تابستان بود. او با دلایل خاصی به رم آمد که شاید کمتر کسی از آنها اطلاع داشته باشد. این مهاجم ایرانی به صورت قرضی از بایرلورکوزن با مبلغ ۱۳ میلیون یورو به رم پیوست. چند روز بعد رم خبر به خدمت گرفتن روملو لوکاکو را نیز منتشر کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مصدومیت آبراهام و حضور ناموثر بلوتی باعث عصبانیت هواداران رم شده بود و به همین خاطر مورینیو تصمیم گرفت دو مهاجم را به خدمت بگیرد. همان طور که فریدکین، رئیس باشگاه رم، اعلام کرد، هدف آنها در این فصل رقابت برای کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان برای فصل بعد است. همه در سری آ نمی‌توانند به زوجی مانند دیبالا و لوکاکو ببالند اما رم اکنون این دو بازیکن را در خط حمله دارد و مهاجمی چون سردار آزمون نیز جانشین این دو روی نیمکت است.

این ایرانی در بایرلورکوزن عملکرد چندان خوبی ارائه نداد و در یک فصل حضور در آلمان در ۳۲ بازی تنها پنج گل را به ثمر رساند. او در زنیت به استانداردهای کاملاً متفاوتی عادت کرده بود و در مسابقات لیگ برتر روسیه موفق به کسب آقای گلی شده بود. آزمون در طول سال‌های حضورش در زنیت سن‌پترزبورگ به عنوان مهاجم از ابتدا در ترکیب تیمش به میدان می‌رفت؛ ۱۰۴ بازی، ۶۲ گل و ۲۳ پاس گل.

او در دوران حرفه‌ای‌اش با تیم‌های باشگاهی در ۳۱۶ بازی ۱۱۵ گل به ثمر رساند و ۴۸ پاس گل داد. آزمون در تیم ملی ایران نیز ۴۵ گل به ثمر رسانده و در ۷۱ بازی ۹ پاس گل داده است.

آزمون از تابستان ۲۰۲۱ بسیار مورد توجه رم بود. اولین فصل حضور مورینیو در پایتخت ایتالیا با اتفاقات ریز و درشت زیادی همراه بود. آن زمان رم به دنبال مهاجمی بود تا جایگزین ادین ژکو شود که در نهایت آبراهام جایگزین او شد. در آن زمان رم به دنبال سردار بود ولی در نهایت الدر شاهمرادف ازبکستانی را تنها به این دلیل خرید که شماره ۱۰ ایران ارزش اقتصادی بسیار بالایی نسبت به شاهمرادف داشت. زنیت برای این بازیکن ایرانی ۲۵ میلیون درخواست کرد که رم با آن موافقت نکرد.

با این حال، دو سال بعد پیوند آزمون و رم بالاخره به سرانجام رسید. آندره‌آ پلگاتی، مشاور آزمون، به اسپورت ایتالیا گفت: سردار همیشه این آرزو را داشت که زیر نظر مورینیو باشد. این عاملی بود که او پیشنهاد رم را قبول و سایر پیشنهادها از جمله از لیگ برتر را رد کرد.

به ناچار جذابیت سرمربی پرتغالی برای سردار کافی بود که بازیکن ایرانی به سمت حضور در سری آ کشیده شود. اگر او خوب عمل کند، چه‌بسا رم او را به صورت دائمی خریداری کند.

آزمون بازیکن بااستعدادی است که مدت‌ها توجه خیلی از تیم‌های اروپایی را به خود جلب کرده بود. او مهاجمی بسیار پویا و غیر قابل پیش‌بینی است و تمایل زیادی به بازی در عمق دفاع حریف دارد. با این مشخصات او شریکی ایده‌آل برای دیبالا و لوکاکو خواهد بود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]