مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک خبرساز شد
مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک خبرساز شد

دیجیاتو نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی تازه مدعی شده است که چند مدیر تسلا از بابت مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک اظهار نگرانی کرده‌اند. هیئت مدیره این شرکت ظاهراً اعتقاد دارد که ماسک تحت‌تأثیر مواد مخدر توییت جنجالی خود درباره تأمین سرمایه برای خصوصی‌کردن این شرکت را زده بود.

یکی از مدیران سابق تسلا به وال استریت ژورنال اعلام کرده است که مصرف مواد مخدر و رفتارهای غیرقابل پیش‌بینی توسط ایلان ماسک باعث شد تا او تصمیم بگیرد که دوباره برای حضور در هیئت مدیره این شرکت اقدام نکند.
«لیندا جانسون رایس» که دو سال در هیئت مدیره تسلا فعالیت کرده بود، می‌گوید بیش از یک‌بار به دیگر اعضای هیئت مدیره درباره نگرانی‌های خود پیرامون مصرف مواد توسط ماسک اطلاع داده بود. او همچنین به‌طور غیررسمی از هیئت مدیره خواسته بود تا درباره مصرف مواد مخدر به‌وسیله ماسک تحقیق کنند اما نگرانی‌هایش نادیده گرفته شدند.
بیشتر بخوانید:

ناکام‌ترین جنگنده‌های جهان که تبدیل به آهن قراضه شدند/عکس
پیشرفت حیرت‌انگیز شریک سابق ایران خودرو

مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک
گزارش وال استریت ژورنال به‌طور مفصل به تلاش‌های مدیران تسلا برای کنترل مصرف مواد مخدر و رفتارها و اظهارات عجیب ایلان ماسک در ملاءعام پرداخته است. به ادعای منابع آگاه به ماجرا، ظاهراً ماسک از موادی همچون کتامین، ال‌اس‌دی، کوکائین و اکستازی استفاده می‌کرده است.
برخی از مدیران کنونی تسلا ظاهراً برای کنترل رفتارهای ماسک به برادرش «کیمبال» متوسل شده‌اند، اما وال استریت ژورنال می‌گوید آن‌ها مراقب بودند که در بیان نگرانی‌هایشان به استفاده از «مواد مخدر» اشاره نکنند.
این روزنامه می‌گوید برخی از مدیران تسلا معتقدند که ایلان ماسک توییت معروف سال ۲۰۱۸ مبنی بر تأمین سرمایه برای خصوصی‌کردن تسلا با قیمت ۴۲۰ دلار به ازای هر سهم را تحت‌تأثیر مواد مخدر زده بود. این توییت یک روز بعد موجب افزایش قیمت سهام این شرکت شد، اما در نهایت تحقیقاتی را از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) آغاز کرد که به جریمه‌ای ۴۰ میلیون دلاری علیه ماسک منجر گردید.
ایلان ماسک به نویسنده کتاب زندگی‌نامه خود اعلام کرده بود که استفاده از مواد غیرقانونی را نمی‌پسندد، اما او ظاهراً به برخی افراد گفته بود که دوزهای پایینی از کتامین را مصرف می‌کند. او همچنین یک‌بار در پادکست «جو روگن» ماریجوانا مصرف کرده بود که این اقدام بسیار خبرساز شد.
یکی از وکلای ایلان ماسک در واکنش به این گزارش اعلام کرده است که او به‌طور مرتب در اسپیس ایکس آزمایش مواد می‌دهد و هرگز در این آزمایش‌ها سرافکنده نشده است.
بیشتر بخوانید:

چرا در آینه جذاب هستیم اما در عکس نه؟
چین ناو هواپیمابر آمریکایی را به خاک نشاند/ عکس

۵۸۵۸

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]