ببینید نسخه جدید گوگل‌مپ چه تغییری کرده‌است؟
ببینید نسخه جدید گوگل‌مپ چه تغییری کرده‌است؟

مسیریاب محبوب گوگل با تغییرات ریز و درشت در رابط کاربری به‌روزرسانی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلان، رابط کاربری سرویس مسیریاب گوگل مپس در چندین سال گذشته تا حد زیادی بدون تغییر بوده، اما اکنون اصلاحاتی همچون بازطراحی ویژگی‌های کلیدی، ازجمله بازطراحی رابط کاربری درهنگام جست‌وجوی مسیر را شاهد هستیم.

براساس گزارش زومیت، بنا بر گزارش ۹to5Google، در جدیدترین نسخه‌ی برنامه‌ی گوگل مپس با ضربه بر مکانی روی نقشه، برگه‌ای با طراحی جدید ظاهر می‌شود که دارای گزینه‌های بستن و اشتراک‌گذاری در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه است.
تغییر مهم دیگر این است که برگه‌ی یادشده، دیگر تمام فضای صفحه را اشغال نمی‌کند و بخشی از نقشه در بخش بالایی نمایان است.

بزرگترین تغییر در گوگل مپس، بازطراحی بخش جست‌وجوی مسیرها است. رابط کاربری این بخش دیگر تمام‌صفحه نیست و قسمت بالای صفحه اکنون صرفاً به وارد کردن آدرس اختصاص داده می‌شود. این ویژگی، شلوغی رابط‌ کاربری را کمتر می‌کند.

گزینه‌ی روش‌های مختلف حمل‌ونقل به پایین نمایشگر منتقل شده‌ است که دسترسی آسان‌تر به این ویژگی را در موبایل فراهم می‌کند. در این حالت با کشیدن انگشت به بالا، برگه به‌صورت تمام‌صفحه ظاهر نمی‌شود. این ویژگی امکان می‌دهد روش‌های ناوبری بیشتری مانند، حمل‌ونقل عمومی موجود در نقشه، روی صفحه دیده شوند.
با تغییرات جدید در سرویس مسیریاب گوگل شاهد رابط کاربری‌ ساده‌تر و خلوت‌تر هستیم که درنهایت تجربه‌ی کاربری را بهبود می‌بخشد. این تغییرات در حال حاضر تنها در نسخه‌ی آزمایشی مشاهده شده‌اند و هنوز به‌طور گسترده در دسترس نیستند. انتظار می‌رود که تغییرات جدید گوگل مپس به‌زودی دردسترس کاربران گوشی‌های اندرویدی و گوشی آیفون نیز قرار گیرد.
۲۲۷۲۲۷

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]