ایده هایی برای احیای لاک های خشک شده
ایده هایی برای احیای لاک های خشک شده

لاک ناخن را در یخچال نگهداری نکنید، زیرا این کار باعث خشک شدن سریعتر آن می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دانشیاری، احتمالاً در بین لاک‌هایتان، لاک‌های خشکی دارید که دل کندنتان از آنها سخت است. اما نگران نباشید، با چند ترفند ساده می‌توانید دوباره آن‌ها را احیا کنید. در این مطلب، روش‌های مختلف نجات لاک خشک شده را به شما آموزش می‌دهیم.
مواد لازم
استون یا رقیق کننده لاک ناخن روغن پرتقال (اختیاری) ظرف شیشه‌ای دستمال کاغذی مراحل کار
روش اول: استفاده از استون
استون را تهیه کنید. استون را می‌توانید از اکثر فروشگاه‌های لوازم آرایشی و داروخانه‌ها تهیه کنید. استون را با روغن پرتقال مخلوط کنید. (اختیاری) اگر بوی استون برایتان آزاردهنده است، می‌توانید چند قطره روغن پرتقال به آن اضافه کنید. فرچه را با استون بشویید. فرچه را داخل استون فرو ببرید و بچرخانید تا توده‌های لاک از آن جدا شود. لاک را احیا کنید. چند قطره استون را داخل شیشه لاک بریزید و به آرامی تکان دهید. از لاک استفاده کنید. لاک را امتحان کنید و در صورت نیاز، مراحل ۴ و ۵ را تکرار کنید.
روش دوم: استفاده از رقیق کننده لاک ناخن
رقیق کننده لاک ناخن را تهیه کنید. رقیق کننده لاک ناخن را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی تهیه کنید. به تدریج رقیق کننده را به لاک اضافه کنید. هر بار یک قطره رقیق کننده اضافه کنید و لاک را به خوبی تکان دهید تا غلیظی آن به حد دلخواه برسد. از لاک استفاده کنید. لاک را امتحان کنید و در صورت نیاز، مراحل ۲ و ۳ را تکرار کنید.
روش سوم: چرخاندن بطری لاک
لاک را به شدت تکان دهید. بطری لاک را به مدت ۳۰ ثانیه به شدت تکان دهید تا رنگ لاک به طور یکنواخت پخش شود. لاک را امتحان کنید. اگر لاک هنوز غلیظ است، مراحل ۱ را تکرار کنید.
نکات اگر لاک شما بیش از دو سال قدمت دارد، احتمالاً احیای آن غیرممکن است. لاک ناخن را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. لاک ناخن را در یخچال نگهداری نکنید، زیرا این کار باعث خشک شدن سریعتر آن می‌شود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]