قیمت تیبا از کوییک گرانتر شد / این مدل ۴۰۰ میلیون تومان است! + جدول بهمن ۱۴۰۲
قیمت تیبا از کوییک گرانتر شد / این مدل ۴۰۰ میلیون تومان است! + جدول بهمن ۱۴۰۲

بررسی قیمت روز و جدید انواع خودرو تیبا در تاریخ ۱۰ بهمن ماه . برای مشاهده قیمت کارخانه تیبا وارد سایت اقتصادآنلاین شوید. 

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین،  قیمت تیبا در بازار آزاد افزایش قیمت سنگینی را ثبت کرده است به طوری که قیمت آن از کوییک آر صفر ۱۴۰۲ گرانتر شده است. بر اساس قیمت روز خودرو، قیمت تیبا هاچبک صفر سال ۱۴۰۱ حوالی ۴۰۰ میلیون تومان است این درحالی است که قیمت کوییک آر صفر در بازار آزاد ۳۹۰ میلیون تومان اعلام شده است که حتی از قیمت تیبا صندوق دار که ۳۹۵ میلیون تومان است ارزانتر شده است.
قیمت تیبا دست دوم مدل ۹۵ با ۲۶۰ هزارکارکرد نیز ۲۳۰ میلیون تومان است. قیمت تیبا هاچبک دست دوم سال ۹۷ با ۸۵ هزارکیلومتر کارکرد نیز ۳۰۰ میلیون تومان است.

قیمت تیبا صفر در بازار و کارخانه

برند
مدل(سال ساخت)
کارکرد (کیلومتر)
قیمت (تومان)

هاچ بک EX
۱۴۰۱ | با رینگ فولادی – سایپا
صفر 
۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰

صندوق دار SX بنزینی
۱۴۰۱ | سایپا
صفر
۳۹۵,۰۰۰,۰۰۰

تیبا صندوق دار SX دوگانه سوز
۱۳۹۵
۲۶۰,۰۰۰
۲۳۰,۰۰۰,۰۰۰

تیبا صندوق دار SX بنزینی
۱۴۰۰
۴۷,۰۰۰
۳۲۵,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، هاچ بک E
۱۳۹۷
۸۵,۰۰۰
۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰

تیبا هاچ بک EX
۱۳۹۷
۹۷,۰۰۰
۲۷۵,۰۰۰,۰۰۰

تیبا با نام پیشین مینیاتور در ۲۳ آذر ۱۳۸۹ رونمایی شد. سایپا در طراحی این خودرو، تا حد زیادی از مشاوران و طراحان ایتالیایی، آلمانی و کره‌ای کمک گرفت. در طراحی این خودرو، استفاده از قطعات پراید، کیا ریو و تندر۹۰ مشهود است. ناظمی، مدیر استراتژیک سایپا با تأیید استفاده از مشاوران خارجی در این پروژه، استفاده از تجربیات سایپا در تولید ریو و پراید را باعث کاهش هزینه طراحی این خودرو می‌داند. این خودرو توسعه یافته پلتفرم S۸۱ سایپا بوده ودارای موتور ۱۵۰۰cc با مصرف حدود ۶/۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و استاندارد آلایندگی یورو ۴ است. این خودرو در نسخهٔ فول هم قابل سفارش بود.
هزینه طراحی این خودرو ۱۲۰میلیون دلار است که استفاده از قطعات و طراحی‌های مشترک، باعث کاهش هزینه تمام شده طراحی آن شد. این خودرو در زمان رونمایی خودرویی برای دهک‌های میانی و پایین جامعه و با قیمت زیر ۱۰ میلیون رونمایی شد اما در پایان با افزایش قیمت از دسترس دهک‌های پایین خارج شد. تولید این خودرو در مردادماه سال ۱۴۰۱ به دلیل عدم ایمنی کافی خودرو متوقف شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]