بیست و یکمین همایش ملی تعالی سازمانی
بیست و یکمین همایش ملی تعالی سازمانی

بیست و یکمین همایش ملی تعالی سازمانی اول اسفندماه با حضور دکتر بابک احمدی و دکتر سید محمد موسوی معاونین وزیر صمت و دکتر مسعود لطفی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با تقدیر از مدیران شرکت های برتر و برندگان جایزه ملی تعالی برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی بیست و یکمین همایش ملی تعالی سازمانی روز اول اسفندماه با خوش آمدگویی دکتر حمیدرضا بابایی رییس مرکز تعالی سازمانی و دبیر همایش در سالن همایش های سازمان مدیریت صنعتی آغاز شد. دکتر بابایی گزارشی از سوابق و روند همچنین رویکرد و اهداف این همایش ارائه داد  و از ثبت نام ٧٤ شرکت در این دوره خبر داد که بیشترین میزان حضور شرکت ها در طول پنج سال اخیر در همایش ملی تعالی سازمانی بوده است. در ادامه دکتر سید مسعود همایون فر عضو کمیته داوری ضمن ارائه گزارش کمیته داوری همایش تعالی سازمانی ، روند ارزیابی و بررسی صورت گرفته در این دوره توسط اعضای کمیته را تشریح کرد. دکتر محمود اولیایی رییس هیات مدیره فدراسیون مدیریت و مشاوره کسب و کار ایران و دکتر میرسامان پیشوایی رییس سازمان ملی بهره وری نیز از دیگر سخنرانان این همایش بودند.

تحول و پیشرفت کشور در حوزه های صنعتی
دکتر سید محمد موسوی معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صنعت معدن و تجارت در بیست و یکمین همایش ملی تعالی سازمانی با اشاره به ارتقای توانمندی های کشور در حوزه های صنعتی خصوصا در بخش های پزشکی و نفت و گاز در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت:باید قدردان زحمات کشیده شده باشیم و دست و بازوی مهندسین ، مدیران و کارگران شرکت هایی را می بوسیم که چنین تحولات و پیشرفتی را پس از انقلاب شکوهمند اسلامی رقم زدند و در طول سال های تحریم در حوزه های گوناگون ایران را به خودکفایی رساندند از جمله در حوزه صنایع پزشکی و نفت و گاز که پیش از انقلاب وابسته به تکنولوژی، تخصص و دانش سایر کشورها بودیم. وی افزود: در جایزه ملی تعالی شاهد حضور شرکت هایی هستیم که  عملکرد پایداری دارند. نباید فراموش کنیم که ما در یک رقابت جهانی حضور داریم و وظیفه ما این است که با توجه به ریل گذاری دولت در حوزه صادرات و ورود به مجموعه های بریکس و اوراسیا به سمت استانداردهای بین المللی برویم و زیرساخت ها را ارتقا بدهیم تا توانایی رقابت در حوزه صادرات را داشته باشیم.

اهمیت مدل های خلق ارزش پایدار
دکتر بابک احمدی معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز در ادامه این همایش با تاکید بر اهمیت جوایز و ارزیابی همچنین رتبه بندی شرکت ها در حوزه های صنعتی و اقتصادی گفت: در ارزیابی کیفی جوایز و رتبه بندی باید جامعه ذینفعان حس خوبی داشته باشند و این مهمترین مسئله ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. مسئله بعدی مدل های خلق ارزش پایدار است. به نظر من این موضوع مولود جدیدی است در فضای مدیریتی کشور که باید به آن پرداخته شود و یکی از مهمترین مسئولیت های سازمان مدیریت صنعتی به شمار می رود. در نهایت امیدوارم جهادگران عرصه اقتصادی و صنعتی کشور در مسیر تحقق اهداف مورد نظر موفق باشند. در پایان بیست و یکمین همایش ملی تعالی سازمانی از شرکت ها و سازمان های برتر در حوزه های مختلف تجلیل به عمل آمد.  تندیس های زرین ساخت و تولید سال ١٤٠٢ در سطح سازمان های بزرگ به شرکت های مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا-مکو و شرکت فولاد مبارکه اصفهان اهدا شد. همچنین تندیس سیمین در این بخش به شرکت های هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و گروه مپنا اختصاص یافت.  تندیس بلورین ساخت و تولید نیز به شرکت های فولاد سیرجان ایرانیان، فولاد هرمزگان جنوب ،توسعه آهن و فولاد گل گهر ، پتروشیمی زاگرس و فرآوران زغال سنگ پابدانا اهدا شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]