سایت بزرگترین گروه هکری جهان تصرف شد
سایت بزرگترین گروه هکری جهان تصرف شد

فعالیت گروه مجرمان سایبری لاک بیت که اطلاعات قربانیان خود را برای دریافت باج، به سرقت می برند، در یک عملیات بین المللی کم سابقه، هدف قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طبق پستی که در وب سایت اخاذی گروه لاک بیت منتشر شده است، این عملیات با هدایت سازمان جرایم ملی انگلیس، اف بی آی آمریکا و یوروپل و ائتلافی از سازمان های پلیس بین الملل انجام شد. در این پست آمده است: این سایت اکنون تحت کنترل سازمان جرایم ملی انگلیس قرار دارد که با اف بی آی و نیروی ویژه اجرایی بین المللی همکاری نزدیکی دارد.
سخنگوی سازمان جرایم ملی انگلیس و وزارت دادگستری آمریکا تائید کردند این سازمان ها، فعالیت لاک بیت را مختل کرده و اعلام کردند این عملیات ادامه دارد.
مقامات آمریکا که لاک بیت در آنجا، بیش از ۱۷۰۰ سازمان در همه صنایع شامل خدمات مالی، غذایی، مدارس، حمل و نقل و وزارتخانه های دولتی را هدف حمله قرار داده است، این گروه را بزرگترین تهدید باج افزاری جهان توصیف کردند.
نماینده گروه لاک بیت پیامی در یک اپلیکیشن پیام رسان رمزنگاری شده ارسال و اعلام کرد این گروه سرورهای پشتیبانی دارد که همچنان فعالیت دارند.
در پست ارسال شده در سایت گروه لاک بیت، از سازمان های پلیس فرانسه، ژاپن، سوئیس، کانادا، استرالیا، سوئد، هلند، فنلاند و آلمان به عنوان سازمان های مشارکت کننده در این عملیات، نام برده شده است.
لاک بیت و زیرشاخه هایش، در ماه های اخیر، شماری از بزرگترین سازمان های جهان را هک کرده اند. این هکرها با سرقت اطلاعات حساس و تهدید با افشای آنها در صورت عدم دریافت باج از قربانیان خود، درآمد دارند. زیرشاخه های لاک بیت، گروه های تبهکاری هستند که لاک بیت برای انجام حملات با استفاده از ابزارهای اخاذی دیجیتالی خود، استخدام می کند.
باج افزار، نرم افزار مخربی است که داده ها را رمزنگاری می کند. لاک بیت با وادار کردن قربانیان خود برای پرداخت باج برای خارج کردن اطلاعات مسروقه از حالت رمزنگاری، پول درمی آورد.
لاک بیت در سال ۲۰۲۰ زمانی که نرم افزار مخرب آن در انجمن های جرایم سایبری به زبان روسی پیدا شد، کشف شد و باعث شد برخی از تحلیل گران امنیتی باور کنند که این گروه در روسیه مستقر است.
با این حال، این گروه از هیچ دولتی حمایت نکرده و هیچ دولتی رسما آن را به کشوری، نسبت نداده است. این گروه در وب سایت دارک وب خود که اکنون از بین رفته، اعلام کرده در هلند مستقر است، کاملا غیرسیاسی بوده و فقط به پول علاقه دارد.
لاک بیت در نوامبر گذشته، اطلاعات داخلی بوئینگ را منتشر کرد که یکی از بزرگترین شرکت های دفاعی و پیمانکاران فضایی جهان است. سرویس پست سلطنتی انگلیس در اوایل سال ۲۰۲۳ بر اثر حمله این گروه، با اختلال در فعالیت روبرو شد.
 پیش از این که وب سایت لاک بیت تحت کنترل مقامات قانونی قرار بگیرد، گالری رو به رشد از سازمان های قربانی خود را نمایش می داد که به صورت روزانه، به روز می شد و کنار نام آنها، یک ساعت دیجیتالی قرار داشت که نشان می داد چند روز به پایان مهلت آنها برای پرداخت باج، باقی مانده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]