افزایش ۱۵ درصدی پروازهای فرودگاه امام خمینی(ره) در اربعین ۱۴۰۲
افزایش ۱۵ درصدی پروازهای فرودگاه امام خمینی(ره) در اربعین ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به رشد ۱۵ درصدی پروازها و افزایش ۲۹ درصدی تعداد مسافران گفت: در ایام اربعین امسال حتی یک مسافر جامانده از پرواز و یا یک پرواز کنسلی نداشتیم.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید چلندری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به آمار کلی پروازهای اربعین اشاره کرد و گفت: از ۲۷ مردادماه تا ۲۰ شهریورماه که به عنوان بازه سفرهای اربعینی در ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی و ستاد ابعین وزارت کشور تعیین شده بود، یک هزار و ۷۵۵ پرواز از شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از ترمینال سلام به فرودگاه نجف اشرف و فرودگاه بغداد انجام شد و در طول این پروازها بیش از ۲۳۵ هزار و ۹۰۷ نفر به عتبات عالیات مشرف شدند.

چلندری افزود: امسال با ۱۶ شرکت هواپیمایی پروازها پیش رفت که دو شرکت العراقیه و فلای بغداد و ۱۴ شرکت هواپیمایی داخلی مسئولیت اعزام زائران را عهده دار بودند.

به گفته چلندری، ۹۳ درصد پروازها به نجف اشرف و ۷ درصد پروازها به فرودگاه بغداد انجام شد و میانگین تاخیرها حدود ۵۶ دقیقه تخمین زده شد.

وی یادآور شد: امسال نسبت به سال قبل در مجموع ۱۵ درصد افزایش پرواز و ۲۹ درصد افزایش مسافر را داشتیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به دیگر خدمت ارائه شده اشاره کرد گفت: در بازه زمانی مذکور حدود ۸۳ هزار دستگاه خودرو و روزانه بین ۸ هزار و ۳۰۰ تا ۹ هزار و ۳۰۰ خودرو متوقف و پارک بودند که به دستور وزیر راه و شهرسازی تمامی خدمات از این قبیل در این فرودگاه به صورت رایگان ارائه شد.

وی در خاتمه عنوان کرد: امسال خوشبختانه حتی یک مسافر جامانده از پرواز و یا یک پرواز کنسلی نداشتیم.