بررسی میدانی عوامل ایستایی عدم استفاده از کریدور شمال- جنوب
بررسی میدانی عوامل ایستایی عدم استفاده از کریدور شمال- جنوب

پلمه، دبیر کل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران گفت: عوامل ایستایی عدم استفاده از کریدور شمال- جنوب به صورت میدانی ارزیابی و شناسایی شد.

بازار؛ گروه راه و مسکن: مسعود پلمه در همایش اقتصاد دریا محور با بیان اینکه بعد از ٢٢ سال هنوز نتوانستیم تسهیلات لازم برای کشورهای ذی‌نفع در کریدور شمال – جنوب را تامین کنیم گفت: ضرورت دارد تا به شناسایی عوامل ایستایی عدم استفاده از ظرفیت کریدور شمال-جنوب توجه شود چرا که بخشی از نقص‌ها به بخش دولتی و خصوصی برمی‌گردد.

اینکه پس از ۲۲ سال هنوز نتوانسته ایم این ظرفیت را و تسهیلات لازم را برای بهره‌مندی کشورهای ذی‌نفع در کریدور شمال-جنوب فراهم کنیم جای سوال دارد

وی افزود: اینکه پس از ۲۲ سال هنوز نتوانسته ایم این ظرفیت را و تسهیلات لازم را برای بهره‌مندی کشورهای ذی‌نفع در کریدور شمال-جنوب فراهم کنیم جای سوال دارد.
پل مه افزود: بخشی از نقص‌ها در این حوزه به مجموعه‌های دولتی و بخش خصوصی کشور برمی‌گردد که خوشبختانه اصلاح ساختارهای حاکمیتی برای تسهیل در ترانزیت انجام شده است.
وی گفت: بخش خصوصی برای آنکه بتواند ظرفیت های موجود را بالفعل کند، مولفه‌های مختلف از جمله سرمایه‌گذاری، مدیریت و اجرایی عملیاتی شده است.
پل مه خاطر نشان کرد: انتظار داریم ارتباط بهینه ای بین بخش های خصوصی و دولتی سایر کشور داشته باشیم و شاهد سرمایه‌گذاری و هم افزایی باشیم.

توجه ویژه رییس جمهوری برای اصلاح حاکمیتی برای تسریع ترانزیت است که یکی از محوری‌ترین موضوعات کریدور شمال جنوب همین موضوع ترانزیت است

وی تاکید کرد: توجه ویژه رییس جمهوری برای اصلاح حاکمیتی برای تسریع ترانزیت است که یکی از محوری‌ترین موضوعات کریدور شمال جنوب همین موضوع ترانزیت است. در این کریدور بخش خصوصی هم فعال بوده و ورود همه جانبه در حوزه مدیریت و سرمایه گذاری داشته است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]