پیش بینی جذاب از قیمت بیت کوین
پیش بینی جذاب از قیمت بیت کوین

در میان چشم‌انداز متغیر بازار ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین در مرکز توجه قرار گرفته است و اکنون ۲۷ هزار و ۵۹۳ دلار قیمت دارد. این رمزارز در روز سه‌شنبه ۱.۵ درصد کاهش را ثبت کرده است.

از یک سو، ایالات متحده نظارت خود را بر دارایی‌های دیجیتال با SEC و پنج تنظیم‌کننده کلیدی دیگر افزایش داده و هشدارهای جدی در مورد سرمایه‌گذاری‌های رمز ارزی صادر کرده است. این شرایط، آینده روند قیمت بیت کوین را کمی پیچیده می‌کند.

در همین حال، دولت بریتانیا با فشار فزاینده‌ای برای ارزیابی مجدد سیاست بانک چیس در رد پرداخت‌های رمز ارزی مواجه است و لایه دیگری از پیچیدگی را به روایت در حال تحول پیرامون روند قیمت بیت کوین اضافه می‌کند.

رگولاتورهای ایالات متحده هشدار میدهند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و پنج نهاد نظارتی مالی برجسته دیگر به سرمایه‌گذاران در مورد خطرات مرتبط با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هشدار داده‌اند.

دفتر آموزش سرمایه‌گذاران و حمایت از SEC با همکاری سازمان‌هایی مانند FINRA، CFTC، NFA، SIPC و NASAA، بر ریسک بالای معاملات دارایی‌های رمز ارزی تاکید کرده است. آنها بر نوسانات شدید و ماهیت سوداگرانه این سرمایه‌گذاری‌ها تاکید کرده‌اند و اشاره دارند که ممکن است حمایت‌های مهمی از سرمایه‌گذاران در پلتفرم‌های کریپتو وجود نداشته باشد.

این نهاد همچنین هشدار داده است که برخی از ارائه‌دهندگان دارایی‌های رمز ارزی ممکن است از قوانین مربوطه، از جمله مقررات اوراق بهادار فدرال پیروی نکنند. این خطرات شامل معاملات ثبت نشده، فقدان حفاظت از SIPC و تقلب گسترده در بازار است.

احتیاط‌های نظارتی، همراه با کاهش قیمت بیت کوین، به عنوان یادآوری به موقعی از نوسانات ذاتی و غیرقابل پیش بینی بودن بازار ارزهای دیجیتال است. بنابراین، توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران احتیاط و دقت لازم را به خرج دهند.

بازار جهانی ارزهای دیجیتال اخیراً شتاب صعودی به دست آورده و سرمایه‌گذاران مشتاقانه از اصطلاح Uptober در انتظار رشد بالقوه بازار در ماه اکتبر استفاده می‌کنند.

داده‌های CoinMarketCap نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ارزش بازار ارزهای دیجیتال جهانی ۰.۸۲ درصد افزایش یافته و به رقم ۱.۰۹ تریلیون دلار به بالاترین سطح شش هفته اخیر رسیده است. این رخداد پس از آن صورت می‌گیرد که ارزش کل بازار در ۱۲ سپتامبر به پایین‌ترین حد ۶ ماهه ۱ تریلیون دلاری کاهش یافته بود.

عملکرد ماه سپتامبر بیت کوین در دهه گذشته محدود بوده و در سال ۲۰۱۶ تنها ۶ درصد افزایش داشته است. با این حال، ماه اکتبر امیدوار کننده‌ترین ماه برای روند قیمت بیت کوین است.

پیش بینی قیمت بیت کوین

ارزش بیت کوین اخیراً به مرز مقاومت ۲۸ هزار و ۵۰۰ دلار نزدیک شده و به بالاترین سطح چند هفته‌ای ۲۸ هزار و ۵۶۵ دلار دست یافته است. پس از این رشد، بیت کوین کمی اصلاح یافت و به زیر مرز ۲۸ هزار دلار سقوط کرد.

با این وجود، روند قیمت بیت کوین به تثبیت معاملات در بالای حد حیاتی ۲۷ هزار و ۴۰۰ دلار ادامه می‌دهد، که زیربنای آن یک روند صعودی قوی در نمودار ساعتی است.

اگر بیت کوین از مقاومت ۲۸ هزار دلاری عبور کند، قیمت ممکن است ۲۸ هزار و ۵۰۰ دلار و سپس سطح ۲۹ هزار و ۲۰۰ دلار را هدف قرار دهد. با این حال، اگر خریداران برای رسیدن به بالای سطح ۲۸ هزار دلار تلاش کنند، قیمت بیت کوین ممکن است حدود ۲۷ هزار و ۴۰۰ دلار پشتیبانی مهمی دریافت کند. شکست قیمت به زیر حمایت قابل توجه ۲۷ هزار و ۲۵۰ دلار می‌تواند قیمت بیت کوین را بیشتر پایین بیاورد و به طور بالقوه سطح ۲۶ هزار دلار را آزمایش کند.

با این وجود، به عقیده برخی تحلیلگران، روند کنونی بیت کوین در تایم ۴ ساعته همچنان صعودی است و شرایط برای بازگشت آن به روند نزولی هنوز شکل نگرفته است.