واریز عیدی و پاداش / حساب بازنشستگان شارژ شد
واریز عیدی و پاداش / حساب بازنشستگان شارژ شد

بازنشستگان نفت می‌توانند برای مشاهده فیش مستمری و مقرری خود به سامانه سما مراجعه کنند.

در ماه بهمن، بهمراه پرداخت مستمری و مقرری به بازنشستگان و بازماندگان صنعت نفت، مبلغ چهارمیلیون تومان به مناسبت عید سعید مبعث و اعیاد شعبانیه به آنان پرداخت شد. همچنین، مبلغ دومیلیون و پانصد هزار تومان به عنوان پاداش نوروزی و همچنین کمک هزینه عائله‌مندی در ماه بهمن به حساب بازنشستگان و بازماندگان واریز گردید. همچنین، مبلغ کمک هزینه فرزند نیز پرداخت شد.

بازنشستگان نفت می‌توانند برای مشاهده فیش مستمری و مقرری خود به  سامانه سما  مراجعه کنند.

در خبری دیگر معاون فنی و امور بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: در پایان ماه بهمن سال جاری، حقوق بازنشستگان، معوقات و عیدی پایان سال به حساب این افراد واریز خواهد شد.

فیضی نژاد، معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری، اعلام کرد که حکم بازنشستگی بیش از یک هزار نفر از بازنشستگان سازمان آموزش و پرورش استثنایی مشمول صادر شده است. در پایان ماه بهمن، حقوق بازنشستگی، معوقات و عیدی بازنشستگان پایان سال به صورت یکجا به حساب این افراد واریز خواهد شد.

وی تاکید کرد: به دلیل عدم واریز وجوه مزبور توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی امکان صدور حکم بازنشستگی برای کارکنان مشمول از سوی این صندوق میسر نبوده است.

فیضی نژاد با بیان اینکه «با پیگیری‌های متعدد صندوق بازنشستگی کشوری و واریز کسور مربوطه از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، حکم بازنشستگی بیش از یکهزار نفر از بازنشستگان مشمول صادر شده است»، گفت: در پایان بهمن‌ماه جاری، حقوق بازنشستگی، معوقات و عیدی پایان سال این افراد به صورت یک‌جا به حساب‌شان واریز می‌شود.

ضرورت همسان سازی حقوق بازنشستگان

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یک ضرورت مهم در سیستم بازنشستگی است. این ضرورت برای تضمین عدالت و برابری در پرداخت حقوق بین بازنشستگان ایجاد می‌شود. در بسیاری از موارد، حقوق بازنشستگان به شکل مختلف و متفاوت محاسبه و پرداخت می‌شود، که این امر می‌تواند به تفاوت‌های ناعادلانه در دریافت درآمد بازنشستگان منجر شود.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به معنای تعیین یک سیستم عادلانه و منصفانه برای محاسبه و پرداخت حقوق بازنشستگان است. این شامل استانداردسازی معیارها و فرمول‌های محاسبه حقوق، اصلاح نوسانات و تغییرات ناعادلانه در سیستم حقوق بازنشستگی و تعیین حقوق بر اساس فاکتورهای مشخص و عادلانه می‌شود.

همچنین، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به معنای تطبیق حقوق آن‌ها با شرایط و نیازهای جاری جامعه و اصلاحات قانونی است. برای مثال، با توجه به تورم و تغییرات اقتصادی، ضرورت وجود سیستمی است که حقوق بازنشستگان را به‌روز رسانی کند و کاهش تضادها و نابرابری‌ها را در دریافت حقوق آن‌ها ایجاد نماید.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیازمند بررسی دقیق و عملیاتی سیستم بازنشستگی، تحلیل مالی و اقتصادی، مشارکت نهادهای مرتبط و تصویب قوانین و مقررات مربوطه است. این اقدام می‌تواند به تقویت اعتماد و رضایت بازنشستگان، افزایش پایداری سیستم بازنشستگی و ایجاد عدالت اجتماعی کمک کند.

وظیفه دولت در قبال حقوق بازنشستگان

دولت مسئولیت دارد که حقوق و مزایای بازنشستگان را به موقع و به صورت کامل پرداخت کند. بازنشستگان افرادی هستند که سال‌ها از زندگی خود را به خدمت به کشور اختصاص داده‌اند و حقوق و مزایای آن‌ها به عنوان پاداش برای خدمات ارزشمندشان است. بنابراین، دولت باید این حقوق را به موقع و به شیوه‌ای منصفانه و قابل قبول برای بازنشستگان پرداخت کند.

علاوه بر این، دولت باید برنامه‌ها و سیاست‌هایی را برای حفظ قدرت خرید بازنشستگان اجرا کند تا آن‌ها بتوانند زندگی شایسته‌ای داشته باشند. افزایش هزینه‌های اساسی مانند خوراک، مسکن و درمان، نگرانی‌های اقتصادی بازنشستگان را افزایش می‌دهد و دولت باید تلاش کند تا با اجرای سیاست‌های مناسب، این نگرانی‌ها را کاهش دهد و زندگی بازنشستگان را بهبود بخشد.

منبع:

ایلنا

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]