پیش بینی مثبت از آینده رمزارز سویی / پل زدن ۳۱۰ میلیون دلار اتریوم
پیش بینی مثبت از آینده رمزارز سویی / پل زدن ۳۱۰ میلیون دلار اتریوم

داده‌های منتشرشده توسط پلتفرم ردیابی wormholescan.io هم نشان می‌دهند که در ۳۰ روز گذشته، ۳۱۰ میلیون دلار از اتریوم به سویی پل زده شده است.

بلاکچین لایه اول سویی (Sui) این ماه هم افزایش شدیدی را در جریان ورودی سرمایه تجربه کرده که باعث شده از نظر ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL)، از کاردانو، نیر (Near) و آپتوس، پیشی بگیرد.

شبکه سویی که توسط کارمندان سابق متا (META) ساخته شده، اکنون دارای بیش از ۵۹۳ میلیون دلار سرمایه است که در پروتکل‌های دیفای مختلف آن قفل شده است. این رقم، بیش از دو برابر رقم گزارش‌شده در ابتدای سال، یعنی ۲۱۱ میلیون دلار است.

داده‌های منتشرشده توسط پلتفرم ردیابی wormholescan.io هم نشان می‌دهند که در ۳۰ روز گذشته، ۳۱۰ میلیون دلار از اتریوم به سویی پل زده شده است.

سویی اغلب با آپتوس مقایسه می‌شود؛ زیرا هر دو با استفاده از Move ساخته شده‌اند، یک زبان برنامه‌نویسی که در ابتدا توسط متا برای توسعه بلاکچین دیم (Diem) توسعه یافت.

سویی پس از اینکه در ماه می سال گذشته در لانچ‌پد بایننس عرضه شد، شروعی پرتلاطم داشت. ارزش توکن SUI در پنج ماه اول معاملات، ۶۸ درصد کاهش یافت. این موضوع در ماه اکتبر به اوج خود رسید، زمانی که بنیانگذاران سویی متهم به دستکاری در عرضه توکن شدند، ادعاهایی که به سرعت رد شد.

با این حال، سویی اندکی پس از آن، وارد فعالیت‌های مرتبط با کتیبه‌ها شد. در ۲۲ دسامبر، ۱۳٫۸ میلیون بلاک توسط سویی تولید شد که TPS (تراکنش در ثانیه) آن را به اوج ۶ هزار رساند. بر اساس پست تیم سویی، برخلاف سایر لایه‌های اول مانند اتریوم، کارمزد گس این شبکه در این مرحله پرترافیک کاهش یافت.

این امر باعث جلب اعتماد توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران شد و در هفته‌های بعد، قیمت توکن SUI و ارزش TVL شبکه شروع به افزایش کرد.

توکن SUI در حال حاضر با قیمت ۱٫۸ دلار معامله می‌شود که از ابتدای سال ۲۰۲۴، بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافته است. به این ترتیب، قیمت سویی فاصله بسیار کمی با اوج ۱٫۹۶ دلاری خود دارد.

سویی (Sui) چیست؟

سویی (Sui) با نماد SUI یک بلاک چین لایه اول (Layer ۱) است که شبکه اصلی آن می ۲۰۲۳ راه‌اندازی شد. تراکنش‌های آنی، سرعت بالای بلاک چین و امکان استفاده در پلتفرم‌های گیمینگ و برنامه‌های غیرمتمرکز از ویژگی‌های سویی به حساب می‌آید.

پس فراموش نکنید، سویی یک بلاک چین لایه اول و ارز دیجیتال سویی یا همان توکن SUI، توکن این شبکه است.

در شبکه سویی کارمزد تراکنش‌ها کم است؛ چراکه در این بلاک چین، از نوع خاصی از مقیاس‌پذیری با نام «مقیاس‌پذیری افقی» استفاده شده است. یعنی محدودیتی برای حداکثر تراکنش‌هایی که در صف قرار می‌گیرند، وجود ندارد و می‌توان با هزینه‌ای بسیار کم، تراکنش‌ها را تأیید کرد.

طبق ادعای توسعه‌دهندگان سویی، توسعه‌دهندگان دیگر می‌توانند پروژه‌های خود را برای کاربران عادی به‌گونه‌ای شخصی‌سازی کنند که آنها بتوانند به‌راحتی از شبکه استفاده کنند.

توسعه‌دهندگان برای ساختن نرم‌افزارهای غیرمتمرکز روی سویی از زبان برنامه‌نویسی موو (Move) استفاده می‌کنند. موو زبان مشتق‌گرفته از راست (Rust) است که متا آن را توسعه داده است. البته نسخه‌ای که در سویی استفاده می‌شود، با موو اصلی که متا ساخته است، اندکی تفاوت دارد.

در سویی، نیازی به اجماع اعضای بلاک چین بر سر ترتیب‌بندی تراکنش‌ها نیست و همین موضوع به سریع‌تربودن این بلاک چین کمک می‌کند؛ چراکه در بسیاری از بلاک چین‌های موجود، نیاز به اجماع برای چنین کاری، یک گلوگاه و نقطه‌ضعف به حساب می‌آید.

منبع:

رمزارز نیوز

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]