شیبا اینو رمزارز محبوب کابران جدید / تعداد آدرس ها به ۱.۲۹ میلیون رسید!
شیبا اینو رمزارز محبوب کابران جدید / تعداد آدرس ها به ۱.۲۹ میلیون رسید!

طبق گزارش‌های IntoTheBlock، شیبا اینو با وجود عقب ماندن از لحاظ قیمتی، یک نمودار صعودی از کل آدرس‌ها ترسیم کرده که در حال حاضر به ۳.۷۹ میلیون رسیده است. مجموع آدرس‌های دارای موجودی نیز برابر با ۱.۲۹ میلیون گزارش شده است.

ارز دیجیتال شیبا اینو که تم سگ دارد و به دلیل قیمت پایین و جامعه فعالش شناخته می‌شود، علی‌رغم افت قیمتی اخیر خود، همچنان برای سرمایه‌گذاران جدید جذاب است.

طبق داده‌های پلتفرم IntoTheBlock، شیبا اینو شاهد افزایش کاربران جدید خود است. بر اساس این داده‌ها، نرخ پذیرش SHIB در تاریخ ۱۷ فوریه به ۳۹.۲۷ درصد رسیده است. نرخ پذیرش SHIB، درصد آدرس‌های جدیدی را که اولین تراکنش خود را انجام می‌دهند، محاسبه می‌کند. بر این اساس، از هر ۵ آدرس فعال SHIB، بیش از ۲ مورد جدید هستند.

نرخ پذیرش SHIB در ۱۱ فوریه حدود ۳۲ درصد بود و این میزان به طور پیوسته افزایش داشته است. این شاخص بینشی را در مورد رشد شبکه، از نظر پذیرش کاربران جدید ارائه می‌دهد و بالا رفتن این درصد نشان می‌دهد که شبکه توانسته است گسترش یابد و علاوه بر جذب کاربران جدید، کاربران موجود خود را نیز حفظ کند.

طبق گزارش‌های IntoTheBlock، شیبا اینو با وجود عقب ماندن از لحاظ قیمتی، یک نمودار صعودی از کل آدرس‌ها ترسیم کرده که در حال حاضر به ۳.۷۹ میلیون رسیده است. مجموع آدرس‌های دارای موجودی نیز برابر با ۱.۲۹ میلیون گزارش شده است.

در این میان، بلاکچین لایه ۲ شیبا اینو با نام شیباریوم، بدون شک در رشد پایگاه کاربری و جذب شرکت‌کنندگان بیشتر در اکوسیستم شیبا اینو نقش بسزایی داشته است. بر اساس داده‌های کاوشگر Shibariumscan، تعداد کل تراکنش‌ها، تعداد آدرس‌های کیف پول و تعداد کل بلاک‌های شبکه شیباریوم، به ترتیب به ۳۵۵،۳۷۸،۲۵۰، ۱,۳۵۲,۴۴۵ و ۳,۲۳۸,۵۵۷ رسیده است.

ارز دیجیتال شیبا چیست؟

این ارز یک توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم و استاندارد ERC-۲۰ است که در ماه اوت ۲۰۲۰ توسط شخصی ناشناس ملقب به «ریوشی» ایجاد شد. واژه shiba inu در زبان ژاپنی نام نژاد سگی شکاری است که دقیقاً تصویر آن در لوگوی دوج کوین هم به چشم می‌خورد. این ارز به طور گسترده‌ای نزد حامیانش به «قاتل دوج کوین» معروف است و طرفداران این میم کوین آن را جایگزینی خلف برای DOGE می‌دانند. از آنجایی که این ارز یک توکن ERC-۲۰ محسوب می‌شود، دارای بلاکچین اختصاصی نیست. ریوشی در وایت پیپر آن عنوان کرده است:

    به این دلیل بستر اتریوم را برای ساخت اکوسیستم انتخاب کردم، که پیش از این امنیت این شبکه بر همگان ثابت شده بود و این بلاکچین به خوبی به پروژه اجازه می‌دهد که غیرمتمرکز باقی بماند.

میم‌ها، جوک‌ها و تصاویر به اشتراک گذاشته شده در رسانه‌های اجتماعی هستند که به فراخور زمان، بر اساس یک سوژه خاص طراحی می‌شوند. بنابراین اساساً رسالت میم‌ها بر مبنای شوخی و خنده است. پس همانطور که از نام میم کوین‌ها (میم + کوین) بر می‌آید، آنها ارزهایی دیجیتال هستند که پیدایش آنها ارتباط نزدیکی با میم‌های اینترنتی دارد. به عنوان مثال، دوج کوین به عنوان معروف‌ترین میم کوین بازار، در ابتدا با الهام از میم محبوبِ سگ shiba و شوخی با ماهیت بیت کوین ساخته شد.

باید اشاره کنیم که تاکنون بیش از ۸۰ میم کوین در CoinMarketCap لیست شده و بسیاری از آنها مقلد و پیرو برادر بزرگ خود، دوج کوین هستند.

اولین نکته قابل توجه در مورد توکن، عرضه آن است. در مجموع ۱کوادریلیون (۱۰ به توان ۱۵) ارز Shiba طی راه‌اندازی رسمی آن در سال ۲۰۲۰ منتشر شد. حدود ۵۰ درصد از کل عرضه در استخر نقدینگی یونی سواپ بلاک شده است. ۵۰ درصد مابقی هم به ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار اتریوم اهدا شد. بوترین طی اقدامی حمایتی از جامعه و تورم‌زدایی، اکثر قریب به اتفاق این توکن‌ها را با ارسال به آدرس یک کیف پول فاقد دسترسی سوزاند و بخشی از آنها را (به ارزش ۱/۲ میلیارد دلار در آن زمان) هم با هدف کمک‌رسانی به بیماران کووید ۱۹ در هندوستان به موسسات خیریه اهدا کرد.

 

منبع:

رمزارز نیوز

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]