نهنگ های ریپل دست به کار شدند / حمله به صرافی بایننس!
نهنگ های ریپل دست به کار شدند / حمله به صرافی بایننس!

قیمت ریپل نسبت به ۲۴ ساعت گذشته با کاهش جزئی ۰.۰۵ درصدی مواجه شده و با قیمت ۰.۵۳۹۵ دلار معامله می‌شود. نمودارهای وب‌سایت کوین مارکت کپ، یک مسیر صعودی را برای نزدیک شدن قیمت به ۰.۵۴ دلار برای این توکن نشان می‌دهند.

امروز شاهد حمله نهنگ‌های ریپل به صرافی بایننس برای انتقال موجودی به کیف پول بودیم که در نتیجه آن، قیمت XRP با واکنش قابل‌توجهی روبه‌رو شد.

داده‌های ارائه‌شده توسط پلتفرم ویل آلرت (Whale Alert) نشان می‌دهند که در یک چرخش هیجان‌انگیز، امروز یک نهنگ ریپل مقدار ۱۹.۹۹ میلیون توکن XRP به ارزش ۱۰.۶۹ میلیون دلار را از بایننس خریداری کرد. اکنون با نزدیک شدن قیمت ریپل به ۰.۵۴ دلار در زمان نگارش خبر، این انتقال بزرگ به سرعت مورد توجه قرار گرفت.

طبق داده‌های اتر اسکن (Etherscan) این انتقال توسط آدرس کیف پول rhW…QkK انجام شده است. در همین حال، داده‌های مشتقات برای توکن‌های با پشتوانه ریپل، حاکی از افزایش فعالیت بازار بدون ورود سرمایه جدید به بازار است.

با این حال، در زمان تراکنش این نهنگ، قیمت ریپل با کاهش اندکی در حال معامله بود و همین موضوع موجب افزایش گمانه‌زنی‌ها مبنی بر پویایی بازار ریپل شد. پس از این تراکنش، نمودار ریپل روند صعودی پیدا کرد و قیمت به ۰.۵۴ دلار نزدیک گردید.

قیمت ریپل نسبت به ۲۴ ساعت گذشته با کاهش جزئی ۰.۰۵ درصدی مواجه شده و با قیمت ۰.۵۳۹۵ دلار معامله می‌شود. نمودارهای وب‌سایت کوین مارکت کپ، یک مسیر صعودی را برای نزدیک شدن قیمت به ۰.۵۴ دلار برای این توکن نشان می‌دهند.

هرچند نوسان‌های ریپل بین ۰.۵۳ دلار و ۰.۵۵ دلار حاکی از عدم جهت‌گیری مطمئن این توکن در جهت صعودی یا نزولی است اما با توجه به تراکنش بزرگ امروز نهنگ ریپل و کاهش عرضه ناشی از این معامله، به نظر می‌رسد پتانسیل این توکن برای افزایش تدریجی قیمت بیشتر خواهد شد.

ریپل چیست؟

ریپل لبز (Ripple Labs) یک شرکت بزرگ واقع در سانفرانسیسکو آمریکاست که شبکه ریپل و ارز دیجیتال XRP را توسعه داد و پشتیبانی می‌‌کند. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم، هدف ریپل این نبود که بانک‌ها را از بین ببرد، بلکه این بود که خدمات بانک‌ها را بهتر کند و انتقال بین‌المللی پول را سریع‌تر، ارزان‌تر و غیرمتمرکز‌تر کند. در حقیقت ریپل قصد داشت به نسخه غیرمتمرکز شبکه‌ای مانند سوییفت (SWIFT) تبدیل شود.

ریپل چند محصول گوناگون برای بانک‌ها و مؤسسات مالی طراحی کرده است که فقط یکی از آن‌ها با ارز دیجیتال XRP کار می‌کند. بنابراین، شما وقتی XRP می‌خرید، روی یکی از محصولات شرکت ریپل سرمایه‌گذاری کرده‌اید، نه خود آن.

وقتی مردم نام ریپل را می‌شنوند، بلافاصله فکرشان به‌سمت ارز دیجیتال آن یعنی XRP می‌رود. اما اولین نکته اساسی که باید بدانید این است که ریپل با XRP کمی فرق دارد. در واقع ریپل با سایر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین یا اتریوم هم تفاوت‌های زیادی دارد.

وقتی ارز دیجیتال اتریوم (ETH) می‌خرید، به این معنی است که روی شبکه اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنید. وقتی ارز دیجیتال (BTC) می‌خرید یعنی روی شبکه بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید؛ اما وقتی ارز دیجیتال XRP می‌خرید الزاماً روی ریپل سرمایه‌گذاری نکرده‌اید.

ریپل می‌خواهد یک شبکه پرداخت و ارتباطی امن و غیرمتمرکز را برای مؤسسات مالی سراسر جهان فراهم کند. می‌توان گفت که هدف ریپل کاملاً در تضاد با بیت کوین است.

در حالی که بیت کوین با هدف تراکنش‌های همتابه‌همتا و حذف واسطه‌‌ها و بانک‌ها روی کار آمده است، رپیل عقیده دارد که بانک‌ها به‌خودی‌خود بد نیستند و فقط نحوه انجام کار آن‌هاست که باعث ایجاد مشکلات پرداختی و انتقال پول می‌شود.

ریپل قصد دارد تا با عرضه محصولات بانکی غیرمتمرکز، مشکل تبادلات بین‌المللی پول در جهان را برای همیشه حل کند. سالانه بیش از ۱۵۵ تریلیون دلار پول به‌صورت برون‌مرزی در سراسر جهان جا‌به‌جا می‌شود.

 

منبع:

رمزارز نیوز

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]