بازار خودرو در دومین هفته نزولی: این خودرو ۲۵ میلیون افت قیمت داشت + جدول
بازار خودرو در دومین هفته نزولی: این خودرو ۲۵ میلیون افت قیمت داشت + جدول

اکوایران: بازار خودرو در دومین هفته متوالی با روند کاهشی قیمت‌ها روبرو شد. بررسی معاملات در بازار نشان می‌دهد که قیمت اکثر خودروهای پرطرفدار امروز با افت همراه بوده است.

به گزارش اکوایران، روند نزولی قیمت خودرو از ابتدای هفته گذشته آغاز شد و در روزهای جاری نیز ادامه یافت و بیشتر خودروهای داخلی و مونتاژی در بازار با کاهش روبرو شدند.

فعالان بازار خودرو تداوم کاهش قیمت دلار را عمده دلیل کاهشی شدن قیمت خودرو در بازار می‌دانند و به این نکته اشاره می‌کنند که افت نرخ دلار در بازار موجب شده تا قیمت خودرو در سراشیبی قرار گیرد. از سوی دیگر با تداوم کاهش نرخ دلار شاهد کاهش تقاضا در بازار خودرو بودیم، بطوریکه می‌توان گفت خریداران به ناظران بازار بدل شده‌اند.

رصد بازار خودرو نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای داخلی که امروز بیشترین کاهش قیمت را داشتند می‌توان به «دنا پلاس توربو اتومات» اشاره کرد. با توجه به ارزیابی بازار می‌توان گفت این خودرو امروز در بازار کاهش ۲۵ میلیونی داشت و این کاهش برای «تارا اتوماتV2» به ۱۶ میلیون رسید. در میان خودروهای سایپا هم امروز «کوییک دنده‌ایS» در بازار افتی ۸ میلیون داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

 در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو۲۰۷ پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز در بازار «دنا پلاس توربو اتومات» با افت ۲۵ میلیونی در بازار ۹۷۰ میلیون قیمت‌گذاری شد. با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو۲۰۷ پانوراما اتوماتیک» هم بدون تغییر ۸۹۵ میلیون تومانی ماند. از سوی دیگر «هایما S7» هم در بازار یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. در میان ایران خودرویی‌ها امروز «تارا V2 اتومات» هم ۹۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی ۱۶ میلیونی داشت. «رانا پلاس» هم ۶۱۵ میلیون تومان در بازار قیمت خورد و افت ۲ میلیونی داشت. از سوی دیگر، در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو پارسLX» هم در بازار  بدون تغییر ۷۷۵ میلیون قیمت خورد.

 قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار ۷۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و افتی ۶ میلیونی داشت. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار ۴۴۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت، اما «کوییک دنده‌ایS» با افت ۸ میلیونی در بازار ۴۱۷ میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر، ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم ۴۲۰ میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز بدون تغییر ۴۳۲ میلیون تومان قیمت‌ خورد و افتی ۳ میلیونی را تجربه کرد و هش قیمت «اطلس» هم با کاهش ۵ میلیونی در بازار امروز ۵۷۰ میلیون تومان رسید.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]