جدیدترین طرح فروش خودرو با یک شرط عجیب / خرید خودرو در مبدا همچنان سخت ماند
جدیدترین طرح فروش خودرو با یک شرط عجیب / خرید خودرو در مبدا همچنان سخت ماند

اکو ایران : خودروهای برقی به صورت تخصصی برای اولین بار در سامانه یکپارچه فروش برقی ها عرضه می شوند.

به گزارش اکو ایران، متقاضیان شرک کننده در اولین دور فروش خودروهای برقی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با شرطی عجیب روبرو شدند.

آن طور که اطلاعات منتشر شده نشان می دهد متقاضیانی که قصد شرکت در طرح فروش خودروهای برقی را دارند باید دارای پلاک فعال نباشند.

نداشتن پلاک فعال از شرط های بود که سیاست گذار خودرویی در زمان برگزاری طرح های فروش شرکت های خودروساز با مکانیزم قرعه کشی قرار داد و به دنبال این بود تا از این مسیر جاده ورودی متقاضیان به طرح های فروش شرکت های خودروساز را باریک کند. این شرط بعد از تغییر ساز و کار فروش محصولات خودروسازان همچنان به قوت خود پابرجا بود.

مدیران صمت بعد از تعویض مکانیزم قرعه کشی با ساز و کار نوبت دهی همچنان روی محدودیت حضور متقاضیان دارای پلاک فعال تاکید داشتند.

شورای رقابت در یکی از مصوبات خود این امکان را برای متقاضیانی که پنج سال از عمر خودروی آنها می گذشت ایجاد کرد تا بتوانند در طرح های فروش خودروسازان شرکت کنند. اما این مصوبه بنا به دلایلی از سوی سیاست گذار خودرویی به خودروسازان ابلاغ نشد تا همچنان دارندگان پلاک فعال فارغ از سن خودروی در اختیار خود نتوانند در طرح های فروش خودروسازان شرکت کنند.

پیش بینی می شد با توجه به تردید متقاضیان برای در اختیارگرفتن خودروهای برقی مدیران صمت در دور اول فروش محصولات برقی برندهای جهانی خودروساز شرایط را به گونه ای تنظیم کنند تا تعداد بیشتری از متقاضیان امکان حضور در این طرح فروش را داشته باشند، اما این اتفاق نیفتاده و وزارت صمت ترجیح داده در جاده فروش خودروهای برقی با همان دست فرمان پیشین حرکت کند.

به نظر می رسد این محدودیت ها در کنار تردیدهای متقاضیان برای خرید خودروهای برقی سبب شود تا اولین طرح فروش خودروهای برقی چندان پُرشور برگزار نشود.   

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]