سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲
پ
  • شناسه : 26875
  • 19 سپتامبر 2023 - 16:11
  • 6 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

خودروهای وارداتی مورد علاقه صمت مشخص شد / واردات خودرو هم دستوری شد؟

خودروهای وارداتی مورد علاقه صمت مشخص شد / واردات خودرو هم دستوری شد؟
خودروهای وارداتی مورد علاقه صمت مشخص شد / واردات خودرو هم دستوری شد؟

اکو ایران : بیش از یک سال از انتشار آیین نامه اجرایی واردات خودروهای صفر کیلومتر می گذرد اما هنوز خودروهای مدل ۲۰۲۲ و مدل ۲۰۲۳ در بازار رویت نشدند. حال خبر می رسد سیاست گذار خودرویی واردات کدام خودروها را هدف خود قرار داده است.

به گزارش اکو ایران، مجری طرح واردات خودروی وزارت صمت از اولویت وزارت صمت برای واردات خودرو خبر داد.

آن طور که مهدی ضیغمی می گوید واردات خودرو‌های اقتصادی با حدود قیمت ۱۰ هزار یورویی اولویت مدیران ارشد وزارت صمت است.

مجری طرح واردات خودروی وزارت صمت تاکید می کند خودرو با قیمت ۵ هزار دلار بدون استاندارد وارد نخواهد شد.

ضیغمی درباره خودروهایی که تا کنون وارد گمرک کشور شده اند نیز گفت بسیاری از خودرو‌های وارداتی در محدوده قیمتی وزارت صمت هستند.

بررسی آیین نامه اجرایی واردات خودروهای صفر کیلومتر اجازه واردات خودرورا تا سقف ۲۰ هزار یورویی مجاز دانسته است.البته با توجه به هزینه هایی مانند هزینه حمل و نقل قیمت خودروهای وارداتی تا حوال ۲۵ هزار یورو نیز قابلیت افزایشی دارد. اما حال وزارت صمت از اولویت واردات خودروهای اقتصادی یا ۱۰ هزار یورویی از یک طرف و همچنین واردات خودروهای زیر ۱۰ هزار یورویی که می توانند استانداردهای محیط زیستی را پاس کنند، سخن می گوید این مساله بی ارتباط به چالش تامین ارز مورد نیاز برای واردات خودرو نیست.باید منتظر ماند و دید در نهایت چه خودروهای وارداتی در فاز اول به بازار تزریق می شوند؟ آیا سیاست گذار خودرویی به دنبال دستوری کردن واردات خودرو است و غیر مستقیم برای شرکت های وارد کننده نسخه می پیچد؟

مجری طرح واردات وزارت صمت همچنین درباره واردات خودروهای برقی و هیبریدی به کشور می گوید  اولویت وزارت صمت فعلا فقط واردات خودرو است، در ابتدا باید بتوانیم خودرو وارد کنیم تا قیمت خودرو تنظیم شود و در گام بعد به سراغ واردات خودرو‌های برقی و هیبریدی خواهیم رفت.

البته این ایده برای واردات خودرو تا حدی با نظر وزیر صمت درباره حرکت به سمت خودروهای برقی مغایر است. عباس علی آبادی از زمانی که سکان هدایت وزارت صمت را بر عهده  گرفته از حرکت به سمت خودروهای برقی سخن گفته است. با توجه به اینکه شرکت های خودروساز در حال حاضر محصول برقی را در سبد محصولاتی خود ندارند بنابراین گام اول حرکت به سمت برقی کردن بازار خودرو باید از مسیر واردات اتفاق بیفتد. حال مشخص نیست وزیر صمت از ایده خود تا حدی عقب نشینی کرده یا ایده برقی علی ابادی به قوت خود باقی است؟

ستاد ایجاد بحران در بازار خودرو 03 اکتبر 2023

ستاد ایجاد بحران در بازار خودرو

اما در ایران اوضاع متفاوت است. با وجود اینکه خودرو در ایران بسیار غیرقابل دسترس تر از مابقی دنیاست و رقابت دیوانه وار بازار حهانی خودرو در اینجا وجود ندارد، روزی نیست که مردم و مسئولین درگیر مسائل و حاشیه‌های بازار خودرو نشوند. این معضل حاصل سیاست‌های غلطی است که در طول سالیان متمادی روی […]

احتکار خودرو تایید نشد 03 اکتبر 2023

احتکار خودرو تایید نشد

به گفته ذبیح الله خداییان، شرکت ایران خودرو در سال جاری ۲۶۷ هزار و ۶۲۰ خودرو تولید کرده که از این میزان ۲۵۴ هزار و ۸۰۳ دستگاه فاکتور (ایفای تعهد) شده و ۱۳ هزار و ۷۸۶ دستگاه نیز در سیر شماره‌گذاری هستند؛ همچنین حدود ۱۷ هزار خودروی این شرکت هنوز به دلیل مشکلات مربوط به […]

خریداران خودرو برای این خودرو صف طولانی تشکیل دادند 02 اکتبر 2023

خریداران خودرو برای این خودرو صف طولانی تشکیل دادند

اکو ایران : سامانه یکپارچه فروش خودرو تا کنون دوبار در دسترس متقاضیان قرار گرفته است. حال به تدریج از صف تقاضا برای هر خودرو رونمایی می شود. آن طور که خودروسازی سایپا اعلام کرد صف تقاضا برای خرید شاهین حسابی شلوغ بوده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصاد ژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.