چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲
پ
 • شناسه : 32787
 • 11 اکتبر 2023 - 16:11
 • 35 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

خودروهای وارداتی به این افراد نمی رسد

خودروهای وارداتی به این افراد نمی رسد
خودروهای وارداتی به این افراد نمی رسد

اکو ایران : سیاست گذار خودرویی سامانه یکپارچه فروش را با ۶ محوصل وارداتی به روز رسانی کرده است. اما همه افزاد این امکان را ندارند تا با مراجعه به سامانه یکپارچه فروش محصولات وارداتی نسبت به خریداری محصولات برندهای جهانی خودروساز که پشت ویترین سامانه یکپارچه قرار گرفته، اقدام کنند.

به گزارش اکو ایران، متقاضیانی می توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی نسبت انتخاب و خریداری خودروهای عرضه شده اقدام کنند که پیش تر در مرحله اول فروش محصولات برندهای جهانی خودروساز ثبت نام کرده، بعد از دپو کردن مبلغ ۵۰۰ میلیون تومانی و شانس این را داشتند که اسم شان در لیست منتخبان قرعه کشی از سوی وزارت صمت اعلام شود.

سیاست گذار خودرویی در اسفند ۱۴۰۱ نسبت به برگزاری اولین دور از فروش خودروهای وارداتی از مسیر سامانه یکپارچه خودرو اقدام کرد. آن طور که اطلاعات منتشر شده توسط سیاست گذار خودرویی نشان می دهد حدود ۱۲۰ هزار نفر در این طرح فروش شکرت کردند. اما در نهایت بعد از برگزاری قرعه کشی توسط وزارت صمت حول و حوش ۳۳ هزار نفر فرصت یافتند تا خودروهای وارداتی که پشت ویترین سامانه یکپارچه قرار می گیرند را خریداری کنند. البته مهدی ضیغمی، مجری طرح واردات خودروی صمت، نیز اعلام کرد حول و حوش چهار هزار نفر از متقاضیان خرید خودروهای وارداتی انصراف داده اند. بنابرانی نزدیک به ۳۰ هزار نفر همچنان شانس خرید خودروهای وارداتی را از مسیر ساز و کار پیش بینی شده صمت دارند.

طی نزدیک به ۸ ماه گذشته اما خبری از بروز رسانی سامانه یکپارچه نبود و تنها اعلام شد چانگان CS35 پلاس به تعدادی از متقاضیان اعطا می شود. همین فاصله زمانی سبب شده بود که متقاضیان خرید خودروهای وارداتی این گمانه را داشته باشند که حال که ۶ محصول برندهای جهانی خودروساز عرضه شده، آنها می توانند نسبت به انتخاب و خرید این خودروها اقدام کنند. اما براساس اعلام سیاست گذار خودرویی تنها همان ۳۰ هزار نفر می توانند در سامانه یکپارچه حضور یافته و نسبت به انتخاب و خرید خودروهای موجود اقدام کنند.

سایر متقاضیان باید همچنان منتظر بمانند تا سیاست گذار راند بعدی فروش محصولات برندهای جهانی خودروساز را در سامانه یکپارچه فروش یا هر مسیری که برای عرضه خودروهای وارداتی در نظر گرفته می شود، اقدام کند.

البته هنوز همان ۳۰ هزار نفر منتخب دور اول فروش از مسیر سامانه یکپارچه هم نمی توانند نسبت به انتخاب و خرید از سامانه یکپارچه اقدام کنند و سامانه برای آنها نیز مسدود است.   

در بروز رسانی سامانه یکپارچه، سایپا با عرضه چانگان CS55، پارس‌خودرو با عرضه خودروی زوتی DL5، ماموت خودرو با عرضه فولکس‌واگن جتا VS7، کوشا خودرو با خودروی کیا سلتوس، کرمان موتور با هیوندای النترا و معین خودرو با تویوتا کرولا حضور دارند.

حضور خودروهای برقی در شهرها تا پایان سال / با افزایش تولید، قیمت ماشین‌های برقی را کاهش می‌دهیم 29 نوامبر 2023

حضور خودروهای برقی در شهرها تا پایان سال / با افزایش تولید، قیمت ماشین‌های برقی را کاهش می‌دهیم

اکوایران: وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد به طور محسوس تا اتمام سال جاری اتوبوس و تاکسی‌های برقی را در شهر خواهیم داشت.

تمام خودروهای سایپا افزایشی شدند + جدول قیمت 29 نوامبر 2023

تمام خودروهای سایپا افزایشی شدند + جدول قیمت

اکوایران: قیمت سایپایی‌ها در روزهای رکود امروز حال و هوای افزایشی داشت و با این شرایط تمام محصولات سایپا رشد را تجربه کردند.

هایما مسیر رفته را برگشت + جدول قیمت 29 نوامبر 2023

هایما مسیر رفته را برگشت + جدول قیمت

اکوایران: پرونده بازار پرطرفدارهای‌ ایران خودرو امروز ۷ آذر چگونه بسته شد؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد ایران خودرویی‌ها امروز هم به مسیر رشد خود ادامه دادند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.