پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲
پ
 • شناسه : 43646
 • 20 نوامبر 2023 - 12:12
 • 14 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

بانک مرکزی با وزارت صمت برای تامین ارز واردات خودروهای برقی به توافق رسید

بانک مرکزی با وزارت صمت برای تامین ارز واردات خودروهای برقی به توافق رسید
بانک مرکزی با وزارت صمت برای تامین ارز واردات خودروهای برقی به توافق رسید

اکوایران: رئیس کل بانک مرکزی از توافق با وزارت صمت به منظور تامین یک میلیارد یورو ارز برای واردات خودرو‌های برقی خبر داد.

محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی، از توافق با وزیر صمت برای تأمین ارز واردات خودرو‌های برقی و تامین ارز مورد نیاز شهرداری تهران خبر داد.

فرزین بر تامین یک میلیارد یورو برای نیاز‌های شهرداری پایتخت و همچنین یک میلیارد یورو ارز به منظور واردات خودرو‌، ون، اتوبوس، تاکسی و موتورسیکلت‌های برقی تاکید کرد.

سخنگوی دولت نیز پیش از این اعلام کرده بود که دولت طراحی‌هایی در حوزه حمایت از واردات و همینطور تولید خودرو برقی در داخل کشور، در دست اجرا دارد.

وزیر صمت نیز چندی پیش خبر از هدایت شرکت‌هایی که در زمینه مونتاژ خودروهای بنزینی فعالیت داشتند، به سوی خودروهای برقی  و مجاب کردن خودروسازان داخلی به منظور طراحی و تولید یک خودرو برقی در سبد تولیدات خود طی سال آینده داده بود

 

 

سهم کوچک از بازار بزرگ ویتنام + نمودار 30 نوامبر 2023

سهم کوچک از بازار بزرگ ویتنام + نمودار

اکوایران: ویتنـام یکـی از تجربه‌هـای موفق توسـعە اقتصـادی از طریـق گسـترش تجـارت و ادغـام در زنجیـره ارزش جهانـی بـه شـمار مـی‌رود. کشـوری که طـی چهـار دهـه موفـق شـد از یـک کشـور فقیـر که در حاشـیه تجـارت جهانـی قرار داشت، بـه کشـوری بـا درآمـد بـالای متوسـط جهانـی تبدیـل شـود و توانست موافقتنامه‌هــای تجــاری مختلفــی بــا ســایر کشــورها و مناطــق امضا کند.

تنها مسیر تنفس خودروسازان ایرانی 30 نوامبر 2023

تنها مسیر تنفس خودروسازان ایرانی

تحریم ها سبب شده تا شرکای اروپایی و همچنین آسیایی ترجیح دهند نه تنها روند همکاری خود با ایران خودرو و سایپا را قطع کنند، که خبری از همکاری با شرکت های خودروساز خصوصی ایرانی هم نیست. حال در این میان صنعت خودروی کشور بیش از پیش به همکاری با شرکای چینی مایل شده و […]

ایران خودرو و سایپا بالاخره هفته آینده محصولات خود را پشت ویترین سامانه یکپارچه قرار می دهند + جزییات 29 نوامبر 2023

ایران خودرو و سایپا بالاخره هفته آینده محصولات خود را پشت ویترین سامانه یکپارچه قرار می دهند + جزییات

اکو ایران : ایران خودرو و سایپا بهمراه چهار خودروساز خصوصی فروش محصولات خود از مسیر سامانه یکپارچه را در دور جدید آغاز می کنند. کرمان موتور، آرین پارس موتور، صنایع خودروسازی ایلیا و تیگارد موتور چهار خودروساز خصوصی هستند که محصولات خود را در دسترس متقاضیان قرار داده اند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.