ایران خودرو آب پاکی را روی دست متقاضیان این خودرو ریخت / خودروی جایگزین انتخاب کنید
ایران خودرو آب پاکی را روی دست متقاضیان این خودرو ریخت / خودروی جایگزین انتخاب کنید

اکو ایران : ایران خودرو برنامه حذف برخی از محصولات خود را با رونمایی از خودروهای جایگزین بی سر و صدا پیش می برد.

به گزارش اکو ایران، متقاضیان دنا پلاس با گیربکس دستی که قرار بود این محصول ایران خودرو را بهار سال آینده تحویل بگیرند باید با این خودرو خداحافظی کنند.

ایران خودرو در بخشنامه ای به این متقاضیان اعلام کرده که می توانند به جای خودروی انتخابی خود از سه خودرویی که به عنوان جایگزین اعلام شده یکی را انتخاب کنند.

البته ایران خودرویی ها از طرح جایگزینی اختیاری استفاده کرده اند اما به نظر می رسد این طرح چندان هم اختیاری نباشد و به تدریج متقاضیان مجبور شوند یکی از خودروهای عرضه شده را انتخاب کنند.

قیمت گذاری دستوری سبب شده تا ایران خودرو به فکر خداحافظی بی سر و صدا با برخی از محصولات خود باشند تا بتوانند محصولات جایگزین را با قیمت بالاتر برای متقاضیان فاکتور کنند. 

البته متقاضیان باید پیامک ایران خودرو را دریافت کرده باشند. نکته قابل توجه اینکه آن دسته متقاضیانی که قصد پذیرفتن پیشنهاد ایران خودرو را دارند باید در بازه زمانی ۷ روزه نسبت به واریز مبالغ اعلامی برای هر یک از طرح های فروش اقدام کنند. 

آبی های جاده مخصوص سورن پلاس با موتور XU7P را به همراه تارا با گیربکس دستی پلاس (تارا V1 P) و پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای ارتقا یافته را به عنوان خودروی جایگزین در دسترس متقاضیان دنا پلاس با گیربکس دستی قرار داده اند.

البته از سه محصول جایگزین تنها سورن پلاس با موتور XU7P به صورت فروش فوق العاده عرضه می شود و تارا با گیربکس دستی پلاس و پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای ارتقا یافته در قالب طرح پیش فروش به متقاضیانی که قصد دارد پیشنهاد ایران خودرو برای دنا پلاس با گیربکس دستی را بپذیرند عرضه خواهد شد.

شرایط واگذاری سورن پلاس به این صورت است که متقاضیان واجد شرایط مبلغی نزدیک به ۴۶۰ میلیون تومان (قیمت کارخانه ای سورن پلاس با موتور XU7P) را به حساب ایران خودرو واریز می کنند و بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایران خودرو تعهد می دهد که طی ۹۰ روز کاری بعد از نهایی شدن پروسه نام نویسی، سورن پلاس با موتور XU7P را یه متقاضیان واگذار کند.

سورن پلاس با موتور XU7P در این طرح جایگزین تنها با دو رنگ مشکی آبنوس و سفید در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.

تارا با گیربکس دستی پلاس اما به صورت پیش فروش با موعد تحویل مرداد ۱۴۰۳ و شهریور ۱۴۰۳ در دسترس متقاضیانی که پیش تر برای دنا پلاس با گیربکس دستی نام نویسی کرده بودند، قرار می گیرد.

آن دسته از متقاضیانی که موعد تحویل مرداد سال آینده را برای تحویل گرفتن تارا با گیربکس دستی پلاس انتخاب می کنند باید ۵۰ درصد قیمت فعلی این خودرو در کارخانه را به عنوان پیش پرداخت به حساب ایران خودرو واریز کنند. این مبلغ حدود ۲۹۰ میلیون تومان خواهد شد. قیمت نهایی تارا با گیربکس دستی پلاس در مرداد سال آینده و با توجه به قیمت روز محاسبه خواهد شد.

اگر تارا با گیربکس دستی پلاس برای موعد تحویل شهریور سال آینده از سوی متقاضیان واجد شرایط هدف گذاری شود، آنها باید ۴۵ درصد قیمت فعلی این خودرو را به عنوان پیش پرداخت واریز کنند.

مبلغ پیش پرداخت حول و حوش ۲۶۱ میلیون تومان خواهد بود.

ایران خودرویی ها تارا با گیربکس دستی پلاس با موعد تحویل مرداد و شهریور ۱۴۰۳ را به رنگهای سفید، مشکی آبنوس، خاکستری متالیک، تیتانیوم و نقره ای متالیک در دسترس متقاضیان قرار می دهند.

وضعیت واگذار پژو ۲۰۷ با گیربسک دستی، سقف شیشه ای ارتقا یافته همانند تارا با گیربکس دستی پلاس برای سال آینده برنامه ریزی شده اما ایران خودرویی قضصد دارند این خودروی جایگزین دنا پلاس با گیربکس دستی را در بازه زمانی تیر و مرداد ۱۴۰۳ به متقاضیان واجد شرایط واگذار کنند.

اگر متقاضیان تیر سال آینده را به عنوان زمان تحویل انتخاب کنند، باید مبلغی نزدیک به ۲۴۹ میلیون تومان را که ۵۰ درصد قیمت فعلی این خودرو است را در قالب پیش پرداخت، به حساب آبی های جاده مخصوص واریز کنند.

اگر بازه دوم یعنی مرداد سال آینده از سوی متقاضیان انتخاب شود، آنها باید حدود ۲۲۴ میلیون تومان پرداخت کنند. این مبلغ پیش پرداخت ۴۵ درصد قیمت فعلی پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای ارتقا یافته تلقی خواهد شد.

قیمت نهایی این خودرو نیز همزمان با موعد تحویل از سوی ایران خودرو به متقاضیان اعلام می شود.  

رنگ های در دسترس برای پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای ارتقا یافته سفید، مشکی آبنوس، خاکستر متالیک، تیتانیوم، نقره ای متالیک، آبی کاسپین و قرمز دو پوششه ای است.

باید منتظر ماند و دید متقاضیان دنا پلاس با گیربکس دستی زیر بار این طرح جایگزینی می روند یا شاهد اصرار ثبت نام کنندگان دنا پلاس با گیربکس دستی برای دریافت همین محصول از ایران خودرو خواهیم بود؟

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]