پژو خبری بدی برای بازار دارد / پژو پارس می تواند نتیجه را تغییر دهد؟
پژو خبری بدی برای بازار دارد / پژو پارس می تواند نتیجه را تغییر دهد؟

اکو ایران : صورت های مالی ایران خودرو نشان می دهد که مدیران این خودروساز قصد دارند تولید و عرضه گروه پژو را در زمستان پایین بکشند.

به گزارش اکو ایران، ایران خودرویی ها برآورد کردند در سه ماهه پایانی سال جاری تولید حدود ۵۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه را در دستورکار دارند. این خودروساز همچنین پیش بینی از فروش این خانواده پُر طرفدار خودرویی در فصد زمستان امسال ارائه داده است.

پیش بینی آبی های جاده مخصوص از فروش گروه پژو در بازه زمانی یاد شده حول و حوش ۵۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه است.

چنانچه برآوردی که مدیران ایران خودرو از تیراژ تولید و فروش خانواده پژو به طور میانگین در سه ماهه پایانی سال جاری ارائه دادند را با میانگین تولید این خانواده خودرویی در ۹ ماهه سال جاری مقایسه کنیم، متوجه می شویم خودروساز کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص قصد دارد تا فیتیله تولید سبد محصولاتی خود با برند پژو را پایین بکشد.

آبی های جاده مخصوص تا پایان آذر ۱۴۰۲ به طور میانگین حدود ۲۳ هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع پژو را در خطوط تولید خود تکمیل کردند. اما میانگین تولید خانواده پژو در فصل زمستان با توجه به پیش بینی تولید ایران خودرویی ها تیراژی حدود ۱۸ هزار و ۲۰۰ دستگاهی را به طور میانگین برای سه ماهه پایانی سال جاری در نظر گرفتند.  مقایسه این دو عدد از افتی بیش از ۲۱ درصدی میانگین تولید برآرود شده در بازه سه ماهه زمستان امسال به نسبت میانگین ۹ ماهه تولید خانواده پژو پارس حکایت می کند.

این اتفاق در فروش خانواده پژو نیز در بازه زمانی یاد شده خواهد افتاد. خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص تا پایان فصل پاییز ۱۴۰۲ در مجموع به طور میانگین ماهانه ۲۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه از اعضای خانواده پژو را برای متقاضین فاکتور کردند.

اما پیش بینی ایران خودرویی ها برای فروش خانواده پژو در بازه سه ماهه به طور میانگین حول  و حوش ۱۸ هزار و ۵۰۰ دستگاهی را نشان می دهد.

بنابراین شاهد افت فروش نزدیک به ۲۲ درصدی گروه پژو در میانگین فروش فصل زمستان در قیاس با میانگین فروش ۹ ماهه این خانواده خودرویی هستیم.

کاهش تولید و فروش گروه پژو در بازه سه ماهه امسال می تواند خبر بدی برای بازار خودرو باشد. خانواده پژو از خانواده های محبوب در بازار خودرو است بنابراین خریداران این خودرو به نوعی با این خبر مایوس شدند. تنها نقطه امید درباره فروش گروه پژو این است که به نظر می رسد برآرود مدیران ایران خودرو درباره تولید و فروش این خانواده خودرویی با برنامه تولید ایران خودرویی ها مبنی بر حذف پژو پارس تنظیم شده است. حالا که ایران خودرویی ها قصد دارند پژو پارس را در سبد محصولاتی خود حفظ کنند این اتفاق می تواند تیراژ تولید و فروش خانواده پژو را افزایش دهد.

بنابراین این امیدواری وجود دارد که بازگشت انواع پژو پارس به سبد محصولاتی ایران خودرویی ها می تواند ورق تولید و عرضه این گروه خودرویی را برگرداند و شاهد صعودی شدن نمودار تولید و عرضه این خانواده خودرویی محبوب در سبد محصولاتی ایران خودرویی ها باشیم.    

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]