قیمت این خودرو ۳۳۰  میلیون تومان گران شد / ایران خودرو به دنبال افزایش عرضه این خانواده خودرویی
قیمت این خودرو ۳۳۰  میلیون تومان گران شد / ایران خودرو به دنبال افزایش عرضه این خانواده خودرویی

اکو ایران : قیمت هایما S7 پلاس در نیمه دوم سال گذشته رشد حدود ۲۵ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش اکو ایران، بررسی قیمت هایما S7 پلاس در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ از رشد حدود ۳۳۰ میلیون تومانی خبر می دهد. این خودروی SUV (شاسی بلند) در هفته منتهی به ۶ مهر سال گذشته با قیمت حول و حوش یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان قابل خریداری بود. اطلاعات مربوط به قیمت هایما S7 پلاس نشان می دهد این محصول مونتاژی چینی بازار خودرو در هفته پایانی اسفند پارسال با قیمت یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان ار سوی فروشندگان به بازار عرضه شد. رسد قیمت هایما S7 پلاس به زبان درصد نزدیک به ۲۵ درصد بوده است.

روند قیمتی هایما S7 پلاس گویای این نکته است که در بازه ۳۰ آذر تا ۱۲ بهمن قیمت این محصول ایران خودرو حدود ۳۲۵ میلیون تومان رشد کرده است. بنابراین قیمت هایما S7 پلاس طی حدود ۴۰ روز بیش از ۲۳ درصد رشد را تجربه کرده است.

اما در این بازه ۴۰ روزه بیشترین افزایش قیمت در فاصله یک هفته ای ۲۱ دی تا ۲۸ دی برای هایما S7 پلاس رقم خورده است. محصول مونتاژی ایران خودرو در ۲۱ دی با قیمت حول و حوش یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار داشت. بررسی قیمت خودروهای موجود در بازار نشان می دهد فروشندگان هایما S7 پلاس در ۲۸ دی سال گذشته تنها زمانی حاضر بودند خودروی در اختیار خود را واگذار کنند که متقاضیان مبلغی نزدیک به یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان را به حسابشان واریز کنند. افزایش حدود ۱۴۰ میلیون تومانی در بازه یک هفته در دی ۱۴۰۲ از رشد حول و حوش ۹ درصدی به زبان آمار حکایت می کند.

افزایش قیمت هایما S7 پلاس در شرایطی اتفاق افتاده که برخی از متقاضیان این توصر را داشتند تا با ورود خودروهای وارداتی به بازار قیمت محصولات مونتاژ روند کاهشی به خود بگیرد اما این اتفاق نیفتاد و شاهد بودیم که قیمت محصولات مونتاژی از جمله هایما S7 پلاس همزمان با ورود محصولات وارداتی برندهای جهانی خودروساز به بازار در نیمه دوم سال گذشته رشد را در کارنامه خود ثبت کرد.

ایران خودرویی ها سال گذشته دو عضو جدید نیز به خانواده هایما اضافه کردند تا جمع اعضای این خانواده به عدد چهار برسد. هایما S8 و هایما X7 دو عضو جدید خانواده هایما بودند. پیش از این ایران خودرویی ها مونتاژ هایما S7 و هایما S5 را در برنامه داشتند.

پیش بینی می شود ایران خودرو در سال جاری مونتاژ دو عضو جدید را افزایش دهد. البته با توجه به استقبال از دو عضو قدیمی خانواده هایما همچنان مونتاژ هایما S7 و هایما S5 در دستور کار ایران خودرویی ها قرار خواهد داشت.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]