رنگ آمیزی، شستشو و پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست [نماسازان پیشرو]
رنگ آمیزی، شستشو و پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست [نماسازان پیشرو]
برای انجام خدماتی همچون پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان، شستشوی نما و رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان شرکت نماسازان پیشرو در خدمت عزیزان خواهد بود.
فهرست خبر اقتصادی رنگ آمیزی، شستشو و پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست [نماسازان پیشرو]

برای انجام خدماتی همچون پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان، شستشوی نما و رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان شرکت نماسازان پیشرو در خدمت عزیزان خواهد بود. اجرای این امور به هیچ عنوان نیاز به داربست نداشته و توسط کار با طناب یا همان راپل قابل انجام است. از همین رو قیمت انجام کار بسیار به صرفه خواهد بود.

در ادامه این مطلب به توضیح هر کدام از این خدمات برای شما خواهیم پرداخت تا با چند و چون کار بیشتر آشنا شوید.

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

(برای مطالعه دقیق تر و خواندن مطالب جامع تر می توانید به مقاله پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در وبسایت شرکت نماسازان پیشرو مراجعه نمایید.)

نمای ساختمان، اولین چیزی است که از یک بنا به چشم می‌آید و زیبایی و عظمت آن را به رخ می‌کشد. اما حفظ این زیبایی و استحکام نما در گذر زمان، دغدغه‌ای همیشگی برای ساکنین و مالکین ساختمان‌ها بوده است. شل شدن و سقوط سنگ نما، خطرات جانی و مالی جبران‌ناپذیری را به همراه دارد.

یکی از مشکلات رایجی که امروزه تمامی ساختمان ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، ریزش سنگ از نمای ساختمان است. دلایل مختلفی برای شل شدن و افتادن سنگ نما وجود دارد. عمده ترین این دلایل عبارتند از:

 1. سیمان نامرغوب
 2. عدم ترکیب درست مواد برای ملات
 3. ماسه نامناسب
 4. استفاده از سیمان خشک حین سنگ کاری
 5. استفاده از سنگ های نامرغوب
 6. اسکوپ نکردن سنگ
 7. پاک نکردن گرد سنگ بعد از برشکاری
 8. سنگ کاری روی سطح نامناسب
 9. عدم اجرای درست بندکشی
 10. استفاده از نمای برجسته بیش از حد
 11. چسباندن سنگ روی سنگ با چسب
 12. نفوذ آب به پشت سنگ
 13. وزش باد و طوفان
 14. انبساط و انقباض سنگ ها
 15. زلزله
 16. انجام کارهای غیر اصولی در داخل ساختمان
 17. نشست ساختمان
 18. عدم استفاده از نبشی در نقاط مورد نیاز

خطرات جانی و مالی ناشی از افتادن سنگ نما این موضوع را بسیار چالش بر انگیز کرده است. اما راه چاره برای رهایی از این دغدغه بزرگ فقط و فقط پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما است.

چنانچه سنگی از نمای شما دچار ریزش شد به طور قطع می بایست همه سنگها را محکم نمود. چرا که ریزش یک سنگ به نوعی اعلام هشدار در مورد ضعف کل نما است. چنانچه حتی سنگی از نما هم ریزش نکرده است بهترین کار این است که برای جلوگیری از افتادن سنگ نما دست به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان زد.

محکم کردن سنگ نما با طناب و بدون داربست

امروزه به لطف رشد تکنولوژی و ظهور راپِل دیگر برای انجام کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان ها به داربست نیازی نمی باشد. برای انجام کارهایی همچون تثبیت سنگ نما راپل کار ها با استفاده از طناب روی نما معلق شده و به انجام کار می پردازند. استفاده از راپل به جای داربست هزینه را کم کرده و به انجام کار سرعت می بخشد. همچنین ایمنی بسیار بالاتری دارد و مزاحم رفت و آمد نخواهد شد. از طرفی همانند نصب داربست امنیت ساختمان را به مخاطره نخواهد انداخت.

روال انجام کار محکم کاری سنگ نما

برای انجام مقاوم سازی سنگ های نما روال کار به شرح زیر است:

 • تماس مدیر ساختمان با یک شرکت معتبر برای انجام کار
 • بازدید به طور رایگان توسط کارشناسان شرکت
 • صادر کردن یک پیش فاکتور جهت اعلام توضیحات و براورد هزینه از طرف شرکت برای مدیر ساختمان
 • انعقاد قرارداد قبل از شروع کار
 • انجام کار توسط پرسنل شرکت مجری
 • تحویل گیری کار از طرف مدیر ساختمان
 • تسویه مبلغ کار

توضیحات و نکات کار پیچ کردن سنگ نما

همانند انجام هر کاری برای محکم کردن سنگ نمای ساختمان می بایست یک سری نکات و قواعد رعایت شود تا کار به نحو احسن صورت پذیرد. در زیر تمام نکات مهمی که برای تثبیت سنگ نما می بایست رعایت شود، ذکر شده است.

 • به دلیل انجام کار توسط طناب یا راپل باید پرسنل مجری دوره دیده و با تجربه باشند.
 • تمام پرسنل باید توسط شرکت بیمه شده باشند.
 • تهیه پیچ و رولپلاک مصرفی به عهده شرکت مجری می باشد. پیچ های تهیه شده باید گالوانیزه ضد زنگ بوده و دارای ابعاد استاندارد باشد.
 • دریل های سوراخ کاری باید به نحوی باشند که به سنگ آسیب نرسانند.
 • پیچ هایی که درون رولپلاک هستند باید با پیچ بند سفت شده نه اینکه با چکش کوبیده شوند.
 • تعداد پیچ های استفاده شده در هر سنگ باید طبق استاندارد باشد، نه کمتر و نه بیشتر.
 • سنگ های افتاده نما باید توسط مدیر ساختمان تهیه شده و توسط پرسنل نصب گردند.
 • روی پیچ ها باید توسط بتونه همرنگ سنگ نما پوشانده شوند.
 • کار انجام شده باید توسط شرکت مجری ۵ سال گارانتی شوند.
 • پایین کار به منظور ایمنی و عدم تردد باید توسط مدیر ساختمان محصور گردد.

قیمت پیچ و رولپلاک نما

قیمت و هزینه انجام کار مهار سنگ های نمای ساختمان توسط پیچ و رولپلاک به عوامل مختلفی بستگی دارد. تعداد طبقات و متراژ بر ساختمان، جنس سنگ ها، ابعاد سنگ ها و میزان سادگی و پیچیدگی نما مواردی هستند که در قیمت دهی تاثیر گذارند.

با لحاظ شدن موارد بالا و متریالی که به کار می رود، در نهایت یک قیمت به صورت کنتراتی اعلام خواهد شد. برای انجام کار رولپلاک نما به هیچ وجه نمی توان به صورت متری و دانه ای اعلام قیمت نمود.

نماسازان پیشرو شرکت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

شرکت نماسازان پیشرو یکی از شرکت های معتبری است که از سال ۱۳۸۸ تا کنون به اجرای محکم کاری سنگ های نما بدون داربست مشغول است. عمده ترین فعالیت این شرکت در همین خصوص می باشد. این گروه با داشتن ۵ شعبه فعال آماده خدمت رسانی به مشتریان در تمام نقاط استان های تهران و البرز می باشد.

برای پی بردن به رزومه و کیفیت کار این گروه کافی است از وبسایت و شبکه های اجتماعی آن، برای رویت نمونه کارهای انجام شده، بازدید نمایید.

نماشویی و شستشوی نمای ساختمان

آلودگی‌ها، گرد و غبار، دوده، فضولات پرندگان و سایر عوامل محیطی، به مرور زمان نمای ساختمان را کثیف و تیره می‌کنند. این امر نه تنها زیبایی و جذابیت ساختمان را تحت شعاع قرار می‌دهد، بلکه می‌تواند به عمر مفید آن نیز آسیب برساند.

شستشوی نمای ساختمان

شستن نمای ساختمان به دلایل زیر اهمیت و ضرورت دارد:

 • حفظ زیبایی و جذابیت: نماشویی، زیبایی و جذابیت اولیه نمای ساختمان را باز می‌گرداند و به آن ظاهری نو و تازه می‌بخشد.
 • افزایش طول عمر نما: شستشوی منظم نما، از نفوذ آلودگی‌ها و مواد مضر به داخل مصالح نما جلوگیری می‌کند و به افزایش طول عمر آن کمک می‌کند.
 • جلوگیری از تخریب نما: آلودگی‌ها و رطوبت، به مرور زمان باعث تخریب مصالح نما می‌شوند. نماشویی با از بین بردن این عوامل، از تخریب نما جلوگیری می‌کند.
 • بهداشت محیط زیست: شستشوی نما، از تجمع آلودگی‌ها و گرد و غبار در نمای ساختمان جلوگیری می‌کند و به حفظ بهداشت محیط زیست کمک می‌کند.
 • افزایش ارزش ملک: یک ساختمان با نمای تمیز و زیبا، ارزش ملک را افزایش می‌دهد.

پروسه نماشویی از ابتدا تا انتها

چنانچه قصد انجام نماشویی با طناب را برای نمای ساختمان خود دارید، تمام مراحلی که باید طی کنید را در اینجا برای شما توضیح خواهیم داد.

 1. تماس با یک شرکت معتبر و اعلام آدرس برای بازدید از کار شما
 2. رویت نمای شما توسط کارشناسان و براورد هزینه و تقدیم پیش فاکتور
 3. اشتراک پیش فاکتور بین واحد ها و تصمیم گیری برای انجام کار
 4. تماس برای اعلام قطعی واگذاری کار به شرکت مربوطه
 5. اعلام زمان حدودی شروع کار از طرف شرکت هنگام تماس شما
 6. اطلاع به شما یک روز قبل از شروع کار
 7. بستن قرارداد قبل از شروع کار
 8. محصور نمودن پایین کار توسط شما به منظور عدم تردد
 9. فراهم نمودن آب و برق مصرفی توسط شما
 10. اجرای کار توسط پرسنل گروه پیمانکار
 11. تحویل گیری کار توسط شما و رفع نواقص احتمالی توسط کادر اجرایی
 12. تسویه کامل مبلغ قرارداد

روشهای شستن نمای ساختمان

برای نظافت و تمیز کردن نماهای مختلف مطمئنا روش های متفاوتی وجود دارد. به فراخور هر مدل نما روش مناسب برای آن می بایست اتخاذ شود. در زیر انواع روشهای شستشوی نما را برای شما نام می بریم.

 1. نماشویی توسط دستگاه واترجت
 2. شستشوی نما با مواد شوینده
 3. نظافت نما با واترسندبلاست
 4. تمیز کردن نما با ابر و تی
 5. اسیدشویی نمای ساختمان
 6. استفاده از ساب و سمباده

شستن نمای سنگی ساختمان

نماشویی سنگ برای ساختمان‌های قدیمی یک فرآیند مهم است که به حفظ و بازیابی زیبایی و اصالت معماری این ساختمان‌ها کمک می‌کند. این فرآیند نیاز به دقت و شناخت درست از جنس سنگ، تکنیک‌های مناسب و مواد شوینده دارد.

شستن سنگ نما در ساختمان‌های نوساز نیز مهم و مفید است، هر چند که در این مورد هدف از شستشو بیشتر حفظ زیبایی و ارتقاء جلوه بصری ساختمان است تا به ترمیم و بازسازی آسیب‌ها بپردازد. پس از اتمام ساختمان، ممکن است برخی از مخلفات ساختمانی مانند سیمان، لعاب، یا چسب‌های ساختمانی بر روی سنگ نما باقی بمانند. شستشوی سنگ نما به پاکسازی این مخلفات کمک می‌کند.

برای تمیز کردن نمای سنگی از تمام روشهای گفته شده در بالا به جز روش ابر و تی می توان استفاده کرد. انتخاب هر روش نیز بستگی به جنس سنگ و میزان کثیفی دارد.

شستشوی نمای آجری

نحوه شستشوی آجر نما تا حد بسیار زیادی به نوع سازه شما بستگی دارد. اگر در صدد شستشوی یک مجتمع مسکونی و تجاری با نمای آجری باشید، بایستی از ابزار آلات ویژه‌ای جهت شستشوی نمای ساختمانی بهره بگیرید. اما به طور کلی برای پاک سازی و تمیز کردن آجر نما، تنها کافیست که با یک سری اصول ابتدایی آشنایی داشته باشیم.

برای نظافت آجر نما بهترین راهکار استفاده از واترجت می باشد. در نهایت نیز برای قسمت های رسوب کرده ممکن است مجبور به استفاده از واترسندبلاست یا اسید شویی شویم.

نماشویی کامپوزیت

چنانچه نمای کامپوزیت زمان زیادی باشد که تمیز نشده باشد بهتر است ابتدا توسط واترجت شسته شود. این کار باعث می شود تمام کثیفی ها و گرد و غبار از روی نما تمیز شود. البته باید توجه داشت که فشار آب آنقدر زیاد نباشد که منجر به آسیب کامپوزیت شود. پس از اجرای این کار برخی لکه ها همچنان روی نما باقی خواهد ماند.

برای رفع لکه های موجود می توان از روش ابر و تی استفاده نمود. در این روش ابتدا مواد مخصوص روی نما زده خواهد شد و سپس توسط تی یا دستمال های مخصوص تمیز خواهند شد. این کار باعث می شود نما به طور کامل نظافت و براق شود. برای مطالعه بیشتر در زمینه شستشوی نمای کامپوزیت پیشنهاد می شود به مقاله مربوطه در سایت نماسازان پیشرو مراجعه شود.

شستشوی نمای سیمانی

بهترین روش برای نظافت نمای سیمانی استفاده از دستگاه واترجت می باشد. واترجت دستگاهی است که در مدل های مختلف موجود بوده و آب را به صورت پر فشار و آن هم با فشارهای مختلف به نما می پاشد.

انتخاب دستگاه واترجت با فشار مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد. انتخاب فشار کم نما را آن گونه که مورد دلخواه است تمیز نمی کند و انتخاب فشار آب بیش از حد برای نماهای سیمانی باعث آسیب جدی به نما می شود. فشار آب مناسب برای انجام نماشویی برای نماهای سیمانی مقدار ۱۵۰ بار تا ۲۵۰ بار می باشد.

تمیز کردن نمای چوبی

در عصر حاضر استفاده از چوب در نمای ساختمان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در صورت عدم رسیدگی این مدل از نما به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و نمای زشتی پیدا می کنند.

برای این نماها شستن و نظافت یک بار در سال امری ضروری است. بهتر است بعد از هر بار نظافت از رزین و جلا های مخصوص استفاده نمود. چنانچه مدت زیادی باشد که چوب های نما شسته نشده باشد و رنگ و روی آن ها رفته باشد، می بایست سراغ سمباده کاری و اجرای رنگ مخصوص چوب رفت. نگهداری و مراقبت در زمان های مشخص، از هزینه های زیاد و فرسودگی چوب ها جلوگیری می کند.

قیمت شستشوی نمای ساختمان

برای محاسبه قیمت نماشویی ساختمان با طناب می بایست از کار بازدید به عمل آید. برای ساختمان های کوچک مسکونی یا اداری قیمت به صورت کنتراتی اعلام می شود. برای ساختمان های بزرگتر و بالای ۲۰۰۰ متر مربع می توان قیمت را به صورت متر مربعی اعلام نمود.

مهمترین معیارهایی که قیمت نماشویی را مشخص می کنند در زیر به آنها اشاره شده است:

 • تعداد طبقات ساختمان
 • متراژ بر ساختمان
 • جنس نما
 • مدلی که شستشو انجام می شود
 • میزان کثیفی نما

نماسازان پیشرو شرکت مجری نماشویی ساختمان

مطمئنا انتخاب یک شرکت معتبر برای شستشوی نما و نماشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت مربوطه می بایست حتما پرسنل خود را بیمه نموده تا مسئولیتی به عهده کارفرما نباشد. داشتن تجربه بالا و وجدان کاری پرسنل از دیگر شرایط شرکتی است که نماشویی ساختمان را تقبل می کند.

نماشویی ساختمان

شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو با داشتن ۵ شعبه در سطح تهران یکی از بزرگترین و ابتدایی ترین شرکت های کار در ارتفاع است که در زمینه شستن نمای ساختمان رزومه بسیار مناسبی دارد. برای ارتباط با این شرکت می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۳۱۶۶۲۰ تماس گرفته و از مشاوره متخصصین این امر بهره مند گردید.

رنگ آمیزی نمای ساختمان

اجرای رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان یکی از کارهایی است که برای بهتر شدن جلوه ساختمان امری ضروری است. رنگ کردن نما را در دو بخش می توان تقسیم بندی نمود. مورد اول نقاشی نماهای سیمانی است. همانطور که می دانید برخی از نماهای ساختمانی از جنس سیمان بوده و به نمای رومی معروف اند. عیب این مدل نما در این است که به مرور زمان کثیف شده و آن سفیدی و تمیزی اولیه خود را از دست می دهند. از همین رو رنگ آمیزی در بازه های ۳ تا ۵ ساله می تواند زیبایی اولیه نما را بازیابی نماید.

مورد دوم استفاده از نقاشی برای قسمت های فلزی نمای ساختمان از جمله فریم پنجره ها، قاب ها و فلاشینگ های استفاده شده در نمای ساختمان است. این قسمت های نما به دلایل مختلفی از جمله تابش آفتاب و بارندگی و شرایط آب و هوایی تغییر شکل می دهند و مرمت و احیای آنها امری ضروری است.

رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب یا راپل

به طور قطع به روزترین و بهترین روش جهت رنگ زدن نمای ساختمان ها امروزه استفاده از متد راپل یا همان دسترسی با طناب است. در این روش راپل کار نمای ساختمان توسط طناب و دیگر ادوات مخصوص این کار روی نما معلق شده و به اجرای رنگ آمیزی می پردازند. مزایای این روش در زیر ذکر شده است:

 • ایمنی: این روش به طور قابل توجهی ایمنتر از روشهای سنتی رنگ آمیزی با داربست است. زیرا خطرات سقوط از داربست و همچنین خطرات مربوط به برپایی و جمع آوری داربست را از بین میبرد.
 • کارایی: رنگ آمیزی با راپل میتواند به طور قابل توجهی سریعتر از روشهای سنتی انجام شود. زیرا نیازی به برپایی و جمع آوری داربست نیست و کارگران میتوانند به طور همزمان در چندین قسمت از نما کار کنند.
 • هزینه: در موارد بسیاری، رنگ آمیزی با راپل میتواند ارزانتر از روشهای سنتی باشد. زیرا هزینههای مربوط به داربست، کارگران برای برپایی و جمع آوری داربست و همچنین بیمه داربست را از بین میبرد.
 • دسترسی: رنگ آمیزی با راپل به قسمتهایی از نما که با داربست قابل دسترسی نیستند، دسترسی میدهد.
 • کاهش ایجاد مزاحمت: رنگ آمیزی با راپل فضای کمتری را اشغال میکند و ایجاد مزاحمت کمتری برای ساکنین و کسب و کارهای اطراف میکند.

اصول و قواعد نقاشی نمای سیمانی

رنگ آمیزی نمای ساختمان اصول و روش های خاص خود را دارد. مطمئنا برای اینکه این موضوع به درستی دنبال و انجام شود باید سلسله مراتبی از کارهای مختلف انجام شود تا دوام و زیبایی نما به حداکثرترین حالت ممکن برسد.

پیشنهاد ما این است که تمامی مراحل به درستی و متوالی انجام شود. حال این دستور کارفرمای محترم است که همه مراحل انجام شود یا بخشی از آنها. در زیر توضیحاتی در خصوص تمامی مراحل برای شما آورده شده است.

شستشوی نما توسط واترجت

اولین و ابتدایی ترین کاری که در خصوص رنگ آمیزی نمای ساختمان باید انجام داد، شستشوی نما با واترجت می باشد. واترجت دستگاهی است که آب را به صورت پرفشار فراهم می کند. این فشار آب باعث می شود که نمای ما کاملا تمیز شده و هاری از هرگونه کثیفی گردد.

پاک شدن و تمیز شدن زیر کار قبل از رنگ آمیزی بسیار حائز اهمیت می باشد. این کار باعث می شود سطح کار کاملا تمیز شده و آماده مراحل بعدی گردد. اگر این کار انجام نشود رنگ آمیزی به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و باعث می شود در بازه زمانی کوتاه آن کیفیت مورد نظر را زودتر از دست بدهد.

برطرف کردن پوسته های رنگ و سیمان موجود

پس از تمیز کردن و شستشوی نمای ساختمان، نوبت به پاکسازی رنگ های پوسته شده از سطح دیوار می رسد. انجام این کار قبل از رنگ آمیزی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، چرا که رنگ آمیزی بر روی آن می تواند مشکلات زیادی در آینده ایجاد نماید.

یکی از راهکارهایی که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید، سمباده زنی سطح مورد نظر می باشد. استفاده از این روش، سطحی یکدست برای شما به ارمغان خواهد آورد.

بندکشی و درزگیری برای ترک های موجود در نما

مرحله سوم برای نقاشی نمای ساختمان پوشاندن ترک ها و درزهای موجود در نما پس از اجرای شستشوی نما می باشد. این کار به این دلیل واجب است که زیر کار کاملا هم سطح شده و باعث اجرای اصولی و نهایتا شکیل شدن نما گردد. دلیل دیگری که بندکشی را اجتناب ناپذیر می کند بحث عایق کاری و عدم نفوذ آب باران و همچنین سرما و گرما می باشد. لذا بندکشی و درزگیری نمای ساختمان بحثی کاملا ضروری قبل از انجام کار رنگ آمیزی می باشد.

استفاده از پرایمر

پرایمر نوعی آستر یا پوشش اولیه سطح زیرکار است که جهت چسبندگی بیشتر و باندینگ سطوح سیمانی و بتنی به انواع پوششها، افزایش دوام رنگ و محافظت بیشتر از مواد سطوح اجرا میگردد. در واقع پرایمرها، از نظر شیمیایی و فیزیکی پیوندی بین سطح و رنگ نهایی برقرارمی کنند.

از لحاظ ساختاری، پرایمر نوعی رزین است که علاوه بر کاربرد در بخش رنگآمیزی ساختمان، در صنعت نیز کاربرد دارد. در بخش رنگ آمیزی دیوار داخلی یا خارجی ساختمان، به جای روغن یا آستر زیرکار مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده از پرایمین

پرایمین برای اجرای زیرین و آستری مولتی کالر و رنگهای آکرولیک استفاده می شود. ضخامت رنگهای پرایمین در مقایسه با رنگهای پلاستیک و آکرولیک بسیار بالاست. این رنگ با پوشش عالی، چسبندگی مناسب و قابلیت اجرای سریع، بدون بو و مواد مضر جهت آستری رنگ های مولتی کالر و آکریلیک های پایه آب و حتی رنگ نهایی جایگزین رنگهای نیم پلاستیک استفاده میشود.

رنگ پرایمین با استفاده از مرغوب ترین رزین های آكریلیك پایه آب تهیه شده و برای رنگ آمیزی به عنوان لایه اولیه و پر کردن خلل و فرج کلیه سطوح (گچی، سیمانی، آجری، آردواز و چوبی) استفاده می شود.

قابل شستشو بودن، قدرت پوشش عالی، سرعت خشک شدن بالا، قابلیت رقیق شدن با آب، نداشتن بوی نا مطبوع، عدم جذب گرد و غبار، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر نور، مقاومت در برابر ماورا بنفش، سازگاری با محیط زیست تنها بخشی از مزایای استفاده از پرایمین می باشد.

استفاده از رنگ مناسب

رنگ هایی که برای پوشش دهی نمای خارجی ساختمان ها و ویلا مورد استفاده قرار می گیرند, لازم است خصوصیات و ویژگی هایی مشخصی نظیر ضد آبی, مقاومت در برابر خورشید و… را داشته باشند تا ضمن تغییر رنگ نمای سازه از آن محافظت کنند.

رنگ آمیزی نمای ساختمان بدون داربست

قیمت رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب

براورد هزینه و قیمت کار نقاشی و رنگ آمیزی نما بستگی به چندین پارامتر دارد که در زیر بیان شده است.

 • تعداد طبقات
 • متراژ بر ساختمان
 • حجم کاری که باید زیر سازی انجام شود
 • از ۶ مرحله گفته شده در بالا چه مراحلی انجام شود
 • چه نوع رنگ با چه برندی استفاده شود
 • تهیه رنگ با کارفرما با شد یا با پیمانکار
 • میزان سختی کار مانند فاصله پیشانی نما تا بدنه نما
 • اجرای یک یا دو دست رنگ اصلی

با توجه به پارامترهایی که در بالا ذکر شد قیمت رنگ آمیزی نمای ساختمان اعلام خواهد شد. حال چنانچه متراژ کار کم باشد قیمت به صورت کنتراتی و برای ساختمان های بزرگ قیمت به صورت متر مربعی اعلام خواهد شد.

رنگ آمیزی قسمتهای فلزی نمای ساختمان

درست است که امروزه اکثر ساختمان ها از قاب های پی وی سی در نمای خود استفاده می کنند، اما هنوز هم کم نیستند ساختمان هایی که قاب پنجره های آنها فلزی است. رنگ آمیزی قاب پنجرههای فلزی در نمای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است و این عمل به دلایل زیر ضروری است:

 • حفظ زیبایی و ارزش ظاهری
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • حفظ عمر مفید
 • ایجاد عایق حرارتی و صوتی
 • حفظ بهداشت محیط

برای انجام کار اصولی در جهت نقاشی فریم های فلزی نما رعایت یک سری مراحل ضروری است:

 1. تمیز کردن سطح کار
 2. سمباده کاری در صورت نیاز
 3. تمهیدات لازم جهت نپاشیدن رنگ روی قسمتهای دیگر نما
 4. تهیه رنگ مرغوب و متناسب شرایط کار
 5. اجرای یک یا چند دست رنگ آمیزی
 6. تمیز کردن اطراف کار پس از اتمام کار

انجام مراحل بالا به اجرای تمام و کمال کار به ما کمک خواهد کرد.

نقاشی نمای ساختمان توسط شرکت نماسازان پیشرو

نقاشی نمای ساختمان با طناب در سراسر تهران و حومه تهران و حتی تمامی نقاط استان البرز توسط شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو قابل انجام می باشد. این شرکت از سال ۱۳۸۸ به این امر مشغول بوده و با انجام بیش از ۸۰۰ پروژه رنگ آمیزی نما همچنان خدمتگزار شما در این حوزه می باشد.

اجرای نقاشی نما با طناب در تهران توسط کادر اجرایی با تجربه این شرکت انجام خواهد شد. مطابق با وضعیت نمای ساختمان شما روش های اجرای کار متفاوت بوده و این شرکت این قول را به شما می دهد که کار شما به نحو احسن انجام شود.

کار در ارتفاع نماسازان پیشرو

در این مقاله با سه مورد از مهمترین خدمات قابل ارائه توسط شرکت نماسازان پیشرو آشنا شدید. تمامی این امور بدون داربست انجام خواهد شد. در واقع حیطه کاری این شرکت انجام تمامی امور در ارتفاع و نمای ساختمان ها به روش راپل یا کار با طناب می باشد.

عدم استفاده از داربست مزایای زیادی برای مشتریان از جمله قیمت پایینتر، سرعت بیشتر انجام کار و عدم مزاحمت برای تردد را در پی خواهد داشت. بماند که ایمنی این روش نیز به مراتب از داربست بالاتر خواهد بود.

قبل از شروع کار نیز با مشتریان قرارداد بسته خواهد شد. این کار باعث تسلی خاطر کارفرما خواهد بود. ضمنا تمامی پرسنل این شرکت دارای بیمه مسئولیت بوده و به همین خاطر کوچکترین مسئولیتی در صورت بروز حوادث احتمالی به عهده مشتریان نخواهد بود.

برای توضیحات بیشتر می توانید به وبسایت این شرکت به آدرس www.petzlrappel.com مراجعه کرده و یا با شماره ۰۹۱۲۸۳۱۶۶۲۰ تماس حاصل نمایید.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 4 میانگین: 4]