اکوایران: قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه۲۲، ۵۴ میلیون تومان است که نسبت به ماه گذشته خود، ۱۲ درصد کاهش داشته است چراکه در آبان قیمت هرمترمربع مسکن در این منطقه، ۶۲ میلیون تومان بوده است.

به گزارش اکوایران، منطقه ۲۲ در شمال غرب تهران واقع شده و از شهرک‌های مسکونی متعددی برخوردار است و با پروژه‌های ساخت و ساز شناخته می‌شود.آمارها نشان می‌دهد در آذرماه سال جاری در میان کل مناطق تهران، منطقه ۲۲، با رشد ۲۵ درصدی، کمترین رشد قیمت را نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل داشته است؛ آذر سال گذشته، قیمت هرمترمربع مسکن در این منطقه، ۴۳ میلیون تومان بوده است.

بنا به داده‌های بانک مرکزی، هم‌اکنون قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه۲۲، ۵۴ میلیون تومان است که نسبت به ماه گذشته خود، ۱۲ درصد کاهش داشته است چراکه در آبان قیمت هرمترمربع مسکن در این منطقه، ۶۲ میلیون تومان بوده است.

و همچنین تعداد معاملات آذر سال گذشته، ۱۳۹ فقره بوده که تعداد معاملات آذر سال جاری در مقایسه با آن، ۵۶ درصد کاهش یافته است.

بررسی فایل‌های مشاوران ملکی در این منطقه نشان می‌دهد که با رکود در بازار ملک، اکثریت مالکان برای ملک خود قیمتی مشابه قیمت ملک‌های منطقه یا پایین‌تر از آن تعیین می‌کنند و در این منطقه نیز، تعداد فایل‌های سبز(آپارتمان‌هایی که زیر قیمت متوسط منطقه قیمت‌گذاری شده) و مشکی(در محدوده میانگین قیمت ملک‌های مشابه منطقه) بیشتر از فایل‌های قرمز(املاکی که بیش از قیمت متوسط منطقه نرخ‌گذاری شده) است.

واحدی با ۷۰ مترمربع زیربنا و ۱۸ سال عمربنا در شهرک صدرا، ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون و در شهرک خرازی، واحدی با ۱۲۱ مترمربع زیربنا و ۱ سال عمربنا، ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در دهکده المیپیک، آپارتمانی با ۱۲۵ مترمربع زیربنا و نوساز، ۱۴ میلیارد تومان و در شهرک گلستان، واحدی با ۱۴۵ مترمربع زیربنا و ۶ سال عمربنا، ۱۶ میلیارد و ۶۷۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]