تامین منابع مالی ساخت واگن‌های مسافری با تهاتر نفت
تامین منابع مالی ساخت واگن‌های مسافری با تهاتر نفت

اکوایران: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های کاری ما توسعه ناوگان ریلی بار و مسافر است، گفت: در قبال تامین واگن مسافری، به شرکت‌ها نفت می‌دهیم.

به گزارش اکوایران، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، امروز در مراسم ورود ۶۸۵ دستگاه ناوگان نو و بازسازی شده به شبکه ریلی، ‌اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، اواخر سال آینده خط‌آهن چابهار-زاهدان تکمیل و بندر چابهار از طریق ریل به مرکز کشور متصل می‌شود، در این خط ریلی‌ پیمانکاران در ۱۲ جبهه کاری مشغول فعالیت‌ هستند.

بذرپاش در ادامه عنوان کرد: ‌‌اولویت‌ وزارت راه و شهرسازی توسعه ناوگان ریلی است، ‌بر این اساس لکوموتیو‌ها را واگذار می‌کنیم، که از مصادیق رفع موانع همین است‌، در بخش مسافری نیز با هر شرکت داخلی که توان تولید دارد با استفاده از قابلیت تهاتر نفت برای تولید واگن استفاده خواهیم کرد، با این شرکت‌ها قرارداد امضا‌ می‌کنیم و به آنها نفت می‌دهیم. 

او اضافه کرد: ‌به راه‌آهن ماموریت داده‌ام تا پایان سال قرارداد تامین ۵۰۰ دستگاه واگن مسافری امضا کند، در قبال این واگن‌ها به شرکت‌ها نفت می‌دهیم، البته اگر کسی این واگن ها را خریداری نکند، دولت آنها خریداری کرده و آنها را اجاره می‌دهد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]