شهرداری مماشات نکند؛اعتبار اورهال قطارهای مترو هزینه شود
شهرداری مماشات نکند؛اعتبار اورهال قطارهای مترو هزینه شود

اکوایران: ‌رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: اگر در بودجه سال ۱۴۰۲، دو هزار و ۱۴۰ میلیار تومان برای اورهال قطار‌ها منابع گذاشتیم برای این بود که حادثه‌ای که ریشه در مسائل فنی داشته باشد به وجود نیاید.

جعفرتشکری هاشمی با اشاره به حادثه چپ کردن قطار مترو اورهال شده در کناراتوبان شهید فهمیده گفت: این حادثه بسیار نگران‌کننده بود بایستی علت این حادثه را کارشناسان مشخص کنند، درست است که این قطار در خط تست بوده اما اگر خدایی نکرده در زمان سرویس دهی بود می‌توانست تبدیل به یک حادثه دلخراش شود و بحران شود.

او ادامه داد: خدا را شکر می‌کنیم که در خط تست این حادثه پیش آمده ولی باید بررسی شود که چرا برای این قطار چنین حادثه‌ای پیش آمده ومنتظر گزارش‌ها خواهیم بود و از طریق شورای شهر هم موضوع را پیگیری می‌کنیم تااطلاعات دقیق را به شورا ارسال ومشخص شود ریشه‌های این حادثه چه بوده است.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود:‌یک وسیله نقلیه تا زمانی که نو است به خوبی کار می‌کند اما زمانی که فرسوده شد می‌تواند حادثه ساز شود اگر در بودجه سال ۱۴۰۲، دو هزار و ۱۴۰ میلیار تومان برای اورهال قطار‌ها منابع گذاشتیم برای این بود که حادثه‌ای که ریشه در مسائل فنی داشته باشد به وجود نیاید اگر ما درجلسه شورای شهر هم نسبت به این موضع انتقاد کردیم واز شهرداری توضیح خواستیم که چرا از منابع به درستی استفاده نکرد برای این بودکه نگران چنین حوادثی بودیم اگر در این موضوع قصور انسانی باشد باید با متخلفان برخورد لازم شود و اگر نقص فنی بوده باید مشخص شود نقص فنی حادث بوده یا نقص فنی مستمر بوده از گذشته بوده است‌امیدواریم به زودی گزارش دقیق و کارشناسی در این حوزه تهیه شود.

تشکری هاشمی تأکیدکرد: شهرداری دیگر مماشات نکندومنابعی که در اختیارشان گذاشتیم را هرچه سریعتر برای رفع نقص ناوگان به کار گیرند تا این اتفاقات تکرار نشود.  

روز دوشنبه این هفته  یک رام قطار درکنار اتوبان فهمیده چپ کرد، پس از انتشار تصاویر این حادثه در فضای مجازی شهرداری تهران اعلام کرد ،طبق بررسی های انجام شده درباره حادثه چپ شدن یک رام قطار در پایانه صادقیه، این قطار DC در مرحله تست برای اورهال بوده که دچار حادثه شده است.

 

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]