میزان محموله توقیفی رژیم صهیونیستی اعلام شد
میزان محموله توقیفی رژیم صهیونیستی اعلام شد

فرماندهی یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا میزان محموله ساخت رژیم صهیونیستی که در گمرک مرزی بازرگانی توقیف شد را بیش از ۲۲ تن اعلام کرد.

به گزارش بازار، گمرک جمهوری اسلامی ایران ۲۷ فروردین ماه امسال از توقیف یک محموله کود شیمیایی ترانزیتی ساخت رژیم صهیونیستی خبر داد که از توسط یک دستگاه کامیون برای ترانزیت به مقصد کشور ازبکستان حمل می شد که در گمرک بازرگان توقیف شد.
امروز (سه شنبه چهارم اردیبهشت) فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا طی خبری میزبان این محموله را بیش از ۲۲ تن کود شیمیایی اعلام کرد و درباره جزئیات آن توضیح داد:‌ یک دستگاه کامیون تریلر از یکی از کشورهای همسایه غربی به منظور ترانزیت کالا از خاک جمهوری اسلامی ایران به مقصد کشوری وارد گمرک مرزی بازرگان شده بود.
سردار رضا بنی‌اسدی‌فر ادامه داد: کالای خودروی مذکور توسط یکی از شرکت های داخلی به عنوان کود شیمیایی به گمرک اظهار کالا شده بود.
این مقام ارشد انتظامی افزود: در بررسی های اسنادی این محموله که وزنی معادل ۲۲ تن و ۱۰۴ کیلوگرم داشت مشخص شد که کود شیمیایی از نوع “نیترات پتاسیم” و با مارک “HAIFA” محصول و ساخت “رژیم جعلی صهیونستی” (اسرائیل) است.
سردار بنی اسدی فر با تصریح بر اینکه طبق آیین نامه اجرایی ماده ۹ قانون مقررات صادرات و واردات، هرگونه معامله تجاری با رژیم اشغالگر قدس ممنوع است، اظهار داشت: ماده ۱۱۳ قانون امور گمرکی این محموله را قاچاق تلقی و با هماهنگی انجام گرفته با مرجع قضایی خودرو و کالا توقیف و جهت سیر مراحل قانونی پرونده قضائی تشکیل شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]