شوک خبر معاون دبیرکل خانه کارگر درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
شوک خبر معاون دبیرکل خانه کارگر درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری خبری شوک آور درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را اعلام کرد.

به گزارش نبض بازار، حسن صادقی اطلاعات عجیبی  درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و همسان سازی ارائه کرد.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید: در برنامه توسعه هفتم نه‌تنها چیزی را تحت عنوان همسان‌سازی حقوق نمی‌بینیم، بلکه ناهمسان‌سازی را مشاهده می‌کنیم.

حسن صادقی، معاون دبیرکل خانه کارگر در گفت‌وگو با خبرآنلاین تصریح می‌کند: در حال حاضر برنامه ششم توسعه دو سال است که پشت سر هم تمدید می‌شود و یکی از بندهای آن، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بوده است. چرا همسان‌سازی را متوقف کردند؟ نمی‌شود که یک بند یک برنامه جامع را اجرا کرد و یک بند را اجرا نکرد.

صادقی متذکر می‌شود: اگر دولت عملا دنبال اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان بود، در برنامه ششم که دو سال است تمدید شده، باید در این دو سال همسان‌سازی را اجرا می‌کردند، ولی شاهد بودیم که اجرای همسان‌سازی متوقف شده بود.

وی عنوان می‌ند: زمانی که برنامه در حال اجرا متوقف می‌شود، انتظار دارید بیایند برای آینده همسان‌سازی را اجرا کنند؟ اگر می‌خواستند همسان‌سازی را اجرا کنند، خب افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران را هم منطبق با تورم انجام می دادند.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تصریح می‌کند: عامل عقب ماندن حقوق نسبت به تورم، دولت است، بنابراین شما از دولت و مجلس انتظار دارید که عقب‌افتادگی حقوق را در برنامه هفتم جبران کند؟ چشم من در این قضایا آب نمی‌خورد. نه مجلس و نه دولت به دلیل هم‌فکری‌ای که با هم دارند، چیزی را تحت عنوان همسان‌سازی حقوق رقم بزنند.

پیش از این عنوان شده بود حتی بندهایی در برنامه و مصوبات که درباره به همسان سازی است مربوط به صندوق بازنشستگی کشوری خواهد بود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]