طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور بررسی شد
طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور بررسی شد

موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش بازار، سیدکاظم موسوی در تشریح جلسه امروز(دوشنبه ۳۰ مردادماه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مسئولان و نمایندگانی از اتاق اصناف، فراجاف مرکز پژوهش‌های مجلس و… به‌منظور بررسی «طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور»، گفت: امروز برخی از مواد طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور مورد بررسی قرار گرفت که به‌عنوان مثال در جریان این اصلاحات، فردی که طی ۲ دوره به صورت متناوب رئیس صنف بوده با اعمال شرایط خاص می‌تواند مجددا برای ریاست کاندید و درصورت آوردن رای لازم باز هم رئیس شود.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلی‌ترین شرط برای فرد متقاضی ریاست صنف هر استان -که البته دو دوره متناوب نیز رئیس بوده- کسب دو سوم رای در انتخابات است.

وی تاکید کرد: این اصلاح صورت گرفته به معنای جوان‌زدایی نیست بلکه باید از حضور جوانان فعال و کاربلد نیز استفاده شود و صرفا معتقدیم باید از تجربه افراد قدیمی نیز استفاده کرد.

موسوی همچنین مطرح کرد: براساس دیگر اصلاحات صورت گرفته، با حضور نمایندگانی از بسیج اصناف و فراجا در هیات مدیره اصناف به‌منظور شفاف‌سازی و نظارت بیشتر موافقت شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است براساس طرح مذکور، قانون نظام صنفی متناسب با شرایط اقتصادی کشور اصلاح و زمینه کمک به تولیدکنندگان، پرداخت تسهیلات به واحدهای تجاری و تولیدی، رفع موانع اشتغال و… فراهم می‌شود.