طرح تشدید نظارت بر کالاهای اساسی از فردا اجرایی می شود
طرح تشدید نظارت بر کالاهای اساسی از فردا اجرایی می شود

مدیرکل دفتر بازرسی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید براینکه کالاهای اساسی مورد نیاز کشور تامین است گفت: بخشنامه اجرای طرح تشدید نظارت برکالاهای اساسی سال ۱۴۰۳ ابلاغ شده و از یکم اسفندماه اجرایی می شود.

به گزارش بازار، مسعود امرالهی امروز (دوشنبه) با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه افزایش قیمتی در محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی نخواهیم داشت، افزود: تمامی کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید و ماه مبارک رمضان تامین است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: امسال با توجه به دستور دولت مبنی بر بازرسی تخصصی بازار، ابلاغی را برای مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صادر کرد که نظارت بر تامین کالا توسط وزارت جهاد کشاورزی و نظارت بر توزیع کالاها و صنوف و مغازه‌های سطح شهر برعهده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود.
وی اضافه کرد: البته این اقدام با همکاری گشت های مشترک از سوی دستگاه های مذکور ایجاد شده است.
امرالهی گفت: امروز ابلاغیه آغاز طرح نظارتی برکالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم از امروز آغاز و تا پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی افزود: از آنجایی که تامین کالا و نظارت و بازرسی و رصد بازار برعهده وزارت جهاد کشاورزی است سرکشی از مراکز تولیدی، پرورشی، انبارها، تولیدکنندگان عمده، مرغداری ها و کشتارگاه ها و سردخانه ها در دستور کار است و این کار شروع شده است.
وی با بیان اینکه ما درتمامی شهرستان ها، مراکز استان ها تیم های نظارتی فعال داریم گفت: در بحث نظارت هوشمند و رصد سامانه ها همچون سامانه جامع انبارها، سامانه جامع تجارت و سامانه بازرسی و نظارت در کنار این سامانه ها بازرسی میدانی را خواهیم داشت.
امرالهی با اشاره به اینکه با کمک تولیدکنندگان امسال بازار خوبی خواهیم داشت تصریح کرد: امسال با کمک سایر دستگاه های نظارتی در حوزه گران فروشی، عدم رعایت حقوق مصرف کننده، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و سایر تخلفات رصد و بازرسی انجام می دهیم و با برخورد با گران فروشان بازار را کنترل خواهیم کرد.
وی درباره عرضه خرما ماه مبارک رمضان گفت: خرما با قیمت تنظیم بازار در مراکز و فروشگاه های سطح شهرها عرضه می شود البته هنوز قیمت مصوب این کالا مشخص نشده اما بزودی اعلام خواهد شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]