صدور هشدار نارنجی بارش باران و تند باد لحظه‌ای در پایتخت
صدور هشدار نارنجی بارش باران و تند باد لحظه‌ای در پایتخت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار نارنجی احتمال وقوع تند باد و بارش باران در پایتخت خبر داد و گفت: مردم از تردد و اتراق کنار مسیل ها و صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، حامد یزدی مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بعد از ظهر یکشنبه از صدور هشدار نارنجی باد شدید و بارش باران در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: این هشدار طبق اعلام هواشناسی از بعد از ظهر فردا دوشنبه ۲۴ مهر ماه تا صبح سه شنبه ۲۵ مهرماه تداوم خواهد داشت. 

وی در خصوص منطقه اثر صدور هشدار نارنجی گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در ارتفاعات به ویژه شمال و شمال غرب استان شاهد وقوع رگبار و رعدوبرق شدید، وزش باد خیلی شدید، احتمال بارش تگرگ و در قله ها بارش برف و کولاک خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه در نیمه جنوبی استان تهران نیز با رگبار پراکنده باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید تا خیلی شدید و تندباد لحظه ای، مناطق مستعد با احتمال گردخاک مواجه خواهیم بود افزود: از ساکنین این مناطق می خواهیم از حضور در ارتفاعات و زیر درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی و بناهای نیمه کاره خودداری کنند. 

یزدی مهر همچنین در خصوص احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، واحتمال صاعقه نیز هشدار داد و بیان داشت: مردم از تردد و اتراق در کنار رودخانه ها و مسیل ها بپرهیزند.

پایان پیام/


✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]