نخستین مرکز آموزش کارآفرینی کمیته امداد استان تهران افتتاح شد
نخستین مرکز آموزش کارآفرینی کمیته امداد استان تهران افتتاح شد

نخستین مرکز آموزش ویژه زنان سرپرست خانوار در قالب طرح راهبری شغلی کمیته امداد استان تهران در شهرستان اسلامشهر افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسلامشهر، نخستین مرکز آموزش ویژه زنان سرپرست خانوار در قالب طرح راهبری شغلی کمیته امداد استان تهران، ظهر امروز با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران و جمعی از مدیران و خیرین در اداره کمیته امداد شهرستان اسلامشهر افتتاح شد.

در این کارگاه آموزشی که به همت مرکز نیکوکاری شهید احمدعلی نیری و با هدف آموزش و کارافرینی و با حمایت و همکاری کمیته امداد و فنی و حرفه ای شهرستان اسلامشهر در ۲ بخش خیاطی و دوخت و دوز و صنایع دستی راه اندازی شده، آموزش های لازم برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای افراد تحت پوشش کمیته امداد در رشته های برش و دوخت لباس و صنایع دستی چرم دوزی، عروسک سازی و رزین به متقاضیان ارائه می شود که در هر دوره قریب به ۱۰۰ نفر تحت آموزش قرار گرفته و پس از توانمند شدن راهی بازار کسب و کار و کارآفرینی می شوند. 

ایجاد بیش از ۱۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان تهران 

سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در آیین افتتاح این مرکز آموزشی ضمن محکوم نمودن جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین اشغالی، اظهار کرد: خون بر شمشیر پیروز است و در آینده نزدیک با پیروزی مردم مظلوم فلسطین شاهد نابودی رژیم غاصب اسرائیل از صفحه روزگار خواهیم بود. 

وی افزود: خدمات امداد و خدمات خیّران درحوزه های مختلف در جامعه، هم اثربخش است و هم جلوه خوبی دارد، که علاوه بر رفع محرویت از اقشار آسیب پذیر جامعه تا حد امکان حمایت و پشتیبانی می شود، یکی از راه های ریشه کن کردن فقر آموزش، ایجاد کار، کاریابی و تولید است، که در این راستا این مرکز با مشارکت و همراهی خیرین و دیگر دستگاهها راه اندازی شده است.

پرپنچی با اشاره به اینکه سال گذشته از محل طرح های اشتغال برای ۱۵ هزار و۳۰۰ فرصت شغلی در استان تهران برای افراد تحت پوشش اجرا شد، افزود: از ابتدای امسال تاکنون با اجرای طرح های اشتغالزایی و ارائه تسهیلات بانکی برای بالغ بر ۳۸۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است که پیش بینی می کنیم این میزان اشتغال تا پایان سالجاری به بیش از ۲۵ هزار اشتغال برسد.

وی بیان کرد: در سال گذشته میزان پرونده متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان به بانکها معرفی شدند که بالغ بر ۹۵ درصد از آنها وصول و بکارگیری شده و از ابتدای امسال نیز برای پرداخت ۲ هزار و ۴۵۰میلیارد تومان متقاضیان به بانک های عامل معرفی شده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران تاکید کرد: پس از بررسی و تصویب طرح معرفی به بانک اولین گام در راستای ارائه تسهیلات استوار در گام های بعدی با توجه به تسهیلات پرداخت شده و اجرای طرح، فعالت های اجرایی مجری طرح اشتغال بررسی و در صورت لزوم راهنمایی های لازم ارائه می شود.

وی با تاکید برتوانمند سازی افراد تحت پوشش کمیته امداد، گفت: ما علاقه مند هستیم مددجویان از خدمات بلاعوض بهره مند شوند تا از کمک های بلاعوض.

پرپنچی با تاکید بر نقش مددکاران در شناسایی نیازمندان و مستعدان اشتغال، خاطرنشان کرد: حوزه مددکاری و فرهنگی تأثیر بسزایی در شناسایی نیازمندان و مستعدان شغل دارند و امید است با اقدامات اجرایی در جهت توانمندی خانواده های تحت حمایت شاهد خوداتکایی خانوارهای تحت حمایت باشیم.

پایان پیام/۶۷۰۲۱


✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]