یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳
گروه : طلا و ارز
پ
 • شناسه خبر: 40386
 • 06 نوامبر 2023 - 14:12
 • 151 بازدید
 • ۰ دیدگاه

اعداد حیاتی در بازار ارز / دلار در چه صورت صعودی می‌شود؟

اعداد حیاتی در بازار ارز / دلار در چه صورت صعودی می‌شود؟
اعداد حیاتی در بازار ارز / دلار در چه صورت صعودی می‌شود؟

اکوایران: به عقیده تکنیکال‌کاران چند عدد حمایتی در بازار حیاتی هستند. در قیمت تتر محدوده ۵۱ هزار و ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان حمایت مهمی است و در بازار درهم تا زمانیکه قیمت بالای ۱۴ هزار تومان باشد قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش اکوایران، قیمت دلار هرات در روز یکشنبه در کانال ۵۰ هزار و در ۵۰ هزار و ۹۵۰ تومان شروع به کار کرد و با افزایش تا سطح مقاومتی ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان بالا رفت اما بازار جانی نداشت که بتواند از این مرز عبور کند و در ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان کار خود را به پایان رساند. البته قیمت دلار در پشت خط یکشنبه شب تا ۵۱ هزار و ۱۲۰ تومان پایین آمد. قیمت درهم امارات در ۱۴ هزار و ۶۰ تومان آغاز به کار کرد و در ۱۴ هزار و ۹۰ تومان کار خود را به پایان رساند. با این قیمت درهم، دلار ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان برآورد می‌شود. در مجموع روند قیمتی دلار در روز یکشنبه معکوس شنبه بود.

قیمت تتر در روز یکشنبه در کف ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان آغاز به کار کرد و با افزایش تا ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان هم بالا رفت اما نتوانست از این مرز عبور کند. 

در روز یکشنبه گفته می‌شد قیمت ۵۱ هزار و ۱۵۰ تومان عدد طلایی در بازار است. اگر قیمت دلار بالای این رقم باشد به سمت مقاومت ۵۱ هزار و ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان می‌رود و اگر زیر عدد تثبیت دهد برای از دست دادن حمایت ۵۰ هزار و ۸۰۰ تا ۹۰۰ تومان تلاش خواهد کرد.

تحلیل‌گران فنی معتقدند بازار سخت بالا می‌آید چرا که وضعیت بلوکه باعث شده تا متقاضی در بازار نباشد و بیشتر فروشنده باشند. آن‌ها می‌گویند تا فاند جدید خبری به بازار نیاید قیمت‌ها در سطوح فعلی رنج خواهد بود. به عقیده تکنیکال‌کاران چند عدد حمایتی در بازار حیاتی هستند.  برای تتر محدوده ۵۱ هزار و ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان حمایت مهمی است که تا از دست نرود بازار نوسان رو به بالا خواهد داد، همچنین در بازار درهم تا زمانیکه قیمت بالای ۱۴ هزار تومان باشد قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومان خواهد بود. تا زمانیکه قیمت دلار از ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان عبور نکند فکر صعود نیست و تا زمانیکه زیر مرز حمایت ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان نرود در دامنه فعلی نوسان خواهد داد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]
حباب سکه کوچک‌تر شد/ طلا و سکه در چه شرایطی ارزان می‌شود؟ 21 جولای 2024

حباب سکه کوچک‌تر شد/ طلا و سکه در چه شرایطی ارزان می‌شود؟

طلا و سکه امروز مسیر خود را تغییر دادند و دوباره در فاز صعودی قرار گرفتند. کارشناسان بازارهای مالی معتقدند که با توجه به کاهش چشم‌انداز انتظارات تورمی در کشور امکان ریزش یا تثبیت قیمت در محدوده‌های فعلی وجود دارد.

آزادسازی واردات خودرو بحث داغ ارزی شد 21 جولای 2024

آزادسازی واردات خودرو بحث داغ ارزی شد

اکوایران: سکه از مرز مقاومت عقب کشید/ پول از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شد اما صندوق‌های طلا ورودی دارند/ سد بازار دلار از نگاه فنی‌ها چیست؟

21 جولای 2024

چرا دلار از شکسته شدن حصر واردات خودرو استقبال می‌کند؟

حرکت الاکلنگی انس و دلار معکوس شد. در هفته قبل قیمت انس با افزایش سقف تاریخی جدیدی به ثبت رساند و در مقابل قیمت دلار با کاهش به کم‌ترین نرخ خود در سال ۱۴۰۳ رسید. با کاهش قیمت انس طلا و دور شدنش از سقف تاریخی، قیمت دلار هرات حرکت الاکلنگی خود را در روز […]

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.