پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲
گروه : طلا و ارز
پ
 • شناسه : 43679
 • 20 نوامبر 2023 - 14:12
 • 15 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

حمایت ذاتی قیمت دلار از دست می‌رود؟

حمایت ذاتی قیمت دلار از دست می‌رود؟
حمایت ذاتی قیمت دلار از دست می‌رود؟

اکوایران: به عقیده تحلیل‌گران فنی قیمت دلار به محدوده حمایت ذاتی خودش رسیده است که محدوده حساسی است. اگر قیمت دلار امروز حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست بدهد نرخ می‌تواند با کاهش به کف ۴۹ هزار تومان حرکت کند.

به گزارش اکوایران، قیمت دلار هرات در روز یکشنبه ۵۰ هزار و ۴۹۰ تومان شروع به کار کرد و با شروع نرخ‌دهی درهم و کاهش در این بازار، نزولی شد. قیمت دلار در بازار ارز هرات از ساعت ۱۲ به بعد حمایت مهم ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان را از دست داد و با کاهش در ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان در معاملات روزانه بسته شد. این پایان کار کاهش نبود و قیمت دلار در پشت خط یکشنبه شب حمایت مهم دوم خود یعنی ۵۰ هزار تومان را از دست داد و در ۵۰ هزار و ۹۷۰ تومان به کار خود پایان داد. در مجموع قیمت دلار در روز یکشنبه ۵۰۰ تومان از ارزش خودش را از دست داد.

قیمت درهم امارات در ۱۳ هزار و ۸۹۰ تومان آغاز به کار کرد و با کاهش ۵۰ تومانی در ۱۳ هزار و ۸۴۰ تومان بسته شد. با این نرخ درهم، دلار ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان برآورد می‌شود. قیمت تتر در ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان شروع به کار کرد و در معاملات روزانه با کاهش تا کف ۵۱ هزار تومان پایین آورد و در این نقطه حمایت شد. اما قیمت تتر هم در معاملات شبانه یکشنبه نتوانست در مقابل کاهش مقاومت کند و با یک نزول به حوالی ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. قیمت دلار و تتر در روز یکشنبه یک کانال از دست دادند.

به عقیده تحلیل‌گران فنی قیمت دلار به محدوده حمایت ذاتی خودش رسیده است که محدوده حساسی است. اگر قیمت دلار امروز حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست بدهد نرخ می‌تواند با کاهش به کف ۴۹ هزار تومان حرکت کند. در این صورت قیمت دلار هرات به کریدور قبلی خودش یعنی ۴۸ هزار و تا ۵۰ هزار تومان می‌رود که قبل از جنگ غزه و اسرائبل در آن جا بود. اما اگر قیمت دلار این محدوده حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان را حفظ کند به صورت محدود می‌تواند افزایش دهد تا تقاضای ژانویه وارد بازار شود و بازار را نوسانی کند.

در بازار دبی کف حمایتی ۱۳  هزار و ۸۰۰ تومان برای درهم مهم است و در صورت از دست رفتن این حمایت، دلار هم می‌تواند در هرات حمایت خود را از دست بدهد. با کاهش روز گذشته درهم گروهی از معامله‌گران توصیه می‌کردند قیمت درهم برای حواله زدن مناسب است.

اگر انس به سمت سقف تاریخی برود، بازار ارز و سکه چه می‌شود؟ 30 نوامبر 2023

اگر انس به سمت سقف تاریخی برود، بازار ارز و سکه چه می‌شود؟

قیمت سکه وارد کانال ۲۹ میلیون شد/ گروهی از معامله‌گران مدعی‌اند یکسری صرافی‌ها ارز اسقاطی دست مردم می‌دهند/ حمایت ۴۹۸۰۰ تومان دلار کار خودش را کرد و مانع از نزول بیشتر شد/ اگر انس به سمت سقف تاریخی برود، بازار ارز و سکه چه می‌شود؟

لباس سبز بهاری بورس/ سیگنال نفتی دلار 30 نوامبر 2023

لباس سبز بهاری بورس/ سیگنال نفتی دلار

اکوایران: لباس سبز بهاری بالاخره در آخرین ماه پاییز بر تن بورس تهران نشست، ارزش معاملات خرد به بالای شش هزار میلیارد تومان رسید و با رشد ارزش معاملات خرد و رشد قابل توجه بازار پس از مدتی رنج شدن، معامله‌گران به ادامه روزهای سبز در هفته آتی امیدوار شدند.

برق طلا، دلار را گرفت 30 نوامبر 2023

برق طلا، دلار را گرفت

معامله‌گران می‌گویند محدوده دلار همچنان قبلی است اما با این تفاوت که بیشتر نوسان برخلاف روزهای قبل در کانال ۴۹ بود. قیمت دلار روز چهارشنبه در ۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان باز شد، در ادامه بین ۴۹ هزار و ۸۵۰ تومان تا ۵۰ هزار تومان نوسان داد و در ۴۹ هزار و ۹۵۰ تومان بسته […]

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.