نشست مشترک مناطق آزاد قطر و اروند با هدف همکاری های متقابل
نشست مشترک مناطق آزاد قطر و اروند با هدف همکاری های متقابل

در نشست مشترک مسئولان مناطق آزاد و سرمایه گذاری غرفه قطر و منطقه آزاد اروند در نمایشگاه سیفیت چین، همکاری‌های دو طرف مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش بازار، در سومین روز از برگزاری نمایشگاه سیفیت ۲۰۲۳ چین، نمایندگان منطقه آزاد اروند با همتایان خود در کشور قطر دیدار و به نتایج نشست مشترک مناطق آزاد قطر و اروند با هدف همکاری های متقابلمثبتی دست پیدا کردند.

بر اساس این گزارش قرار بر این شد در قالب یک تفاهم نامه اقتصادی و عمرانی در زمینه‌های نفت، گاز و پتروشیمی همکاری‌های متقابل انجام شود.

گفتنی است قطر با داشتن دو منطقه آزاد تجاری و فرودگاهی و با داشتن قوانین انعطاف پذیری که این مناطق دارند و با توجه به وجوه مشترک با منطقه آزاد اروند، می‌تواند شریک تجاری خوبی برای اروند باشد.

در همین راستا و پس از گفتگوهای کارشناسی، طرفین به تفاهم اولیه دست پیدا کردند و قرار بر این شد منطقه آزاد اروند در حوزه‌های تولید و صادرات به کشورهایی نظیرعراق و کویت پشتیبان تولید کننده‌های منطقه آزاد قطر باشد و آن‌ها نیز تکمیل کننده زنجیره تکنولوژی و هایتک تولید کننده‌های منطقه آزاد اروند شوند که پس از توافقات اولیه، صحبت‌های نهایی به زمان دیگری پس از پایان نمایشگاه و پیگیری‌های بعدی موکول شد.