به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، گیتا گوپینات معاون اول رئیس صندوق بین المللی پول، جنگی که بین اسرائیل و غزه در حال انجام است را یک تراژدی انسانی توصیف کرد و گفت: امیدوارم که به زودی صلح در این منطقه برقرار شود. گوپینات که تابعیت ایالات متحده و شهروند خارجی کشور هند نیز […]

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، گیتا گوپینات معاون اول رئیس صندوق بین المللی پول، جنگی که بین اسرائیل و غزه در حال انجام است را یک تراژدی انسانی توصیف کرد و گفت: امیدوارم که به زودی صلح در این منطقه برقرار شود.

گوپینات که تابعیت ایالات متحده و شهروند خارجی کشور هند نیز محسوب می شود، اولین اقتصاددان ارشد زن در تاریخ صندوق بین المللی پول محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه چه اقدامات اقتصادی با وقوع این جنگ باید انجام شود، گفت:‌ اظهار نظر در این باره زود است و باید در ادامه شرایط جنگ را ببینیم که چگونه پیش می رود و اگر جنگ به دیگر کشورها کشیده شود شرایط به گونه دیگر خواهد بود.

معاون اول رئیس صندوق بین المللی پول تصریح کرد: اگر جنگ گسترده تر شود و قیمت نفت را در بازار جهانی افزایش دهد روی وضعیت اقتصادی کشورها و کل  جهان تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: مثلا اگر قیمت نفت ۱۰ درصد افزایش یابد، در یکسال آینده ۴ دهم درصد در میزان تورم جهانی موثر خواهد بود و رشد اقتصاد جهانی هم ۱٫۱۵ درصد پایین می آید.

معاون اول رئیس صندوق بین المللی پول باز هم تاکید کرد که هنوز قضاوت در باره جنگ و شرایط اقتصادی احتمالی بسیار زود است و چون ما در شرایط اولیه هستیم باید منتظر ماند اما امیدوارم که این تراژدی انسانی هر چه زودتر تمام شود.

وی در این باره که کدام کشورها در این باره بیشترین تاثیر را خواهند داشت، گفت: در این میان برخی کشورها تاثیر مستقیم از این  جنگ می‌پذیرند و اما اقتصاد جهانی به دلیل تحولی که در باره قیمت نفت و انرژی ایجاد می شود متاثر خواهند شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]