به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز چهارشنبه اعلام کرد انتظار می‌رود ذخایر جهانی نفت ۲۰۰ هزار بشکه در روز در نیمه دوم سال جاری میلادی به خاطر کاهش تولید داوطلبانه عربستان و پایین آمدن جمعی تولید کشورهای عضو اوپک پلاس، کاهش یابد. به نقل از رویترز، این اداره […]

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز چهارشنبه اعلام کرد انتظار می‌رود ذخایر جهانی نفت ۲۰۰ هزار بشکه در روز در نیمه دوم سال جاری میلادی به خاطر کاهش تولید داوطلبانه عربستان و پایین آمدن جمعی تولید کشورهای عضو اوپک پلاس، کاهش یابد.

به نقل از رویترز، این اداره در گزارش ماهانه خود اعلام کرد کاهش ذخایر جهانی عرضه را پایین‌تر از سطح مصرف نگه داشته و قیمت نفت را بالا می‌برد. پیش بینی می‌شود قیمت نفت خام برنت در ۲۰۲۴ به ۹۴ دلار و ۹۱ سنت برسد، در حالی که قبلاً ۸۸ دلار و ۲۲ سنت پیش بینی شده بود.

قیمت نفت طی ماه‌های اخیر بسیار بی‌ثبات بوده است. کاهش تولید داوطلبانه عربستان و روسیه از قیمت نفت حمایت کرده، اما نگرانی‌های اقتصاد کلان دورنمای تقاضای نفت را تحت تاثیر قرار داده است.

نفت برنت در حال حاضر کمی بالاتر از ۸۶ دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد کشورهای عضو اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس تولید خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۴ نسبت به سال جاری پایین می‌آورند.

این اداره پیش‌بینی می‌کند تولید نفت خام آمریکا ۰.۰۱ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی افزایش یافته و به ۱۲.۹۲ میلیون بشکه در روز برسد. تخمین زده می‌شود تولید نفت آمریکا ۲۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۴ بالا رفته و به ۱۳.۱۲ میلیون بشکه در روز برسد.

انتظار می‌رود مصرف نفت آمریکا ۱۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۳ و ۱۰۰ هزار بشکه در روز دیگر در ۲۰۲۴ افزایش یافته و به ترتیب ۲۰.۱ و ۲۰.۲ میلیون بشکه در روز برسد.

طبق گزارش این اداره، مصرف سوخت هواپیمای آمریکا ۶ درصد در سال آینده میلادی نسبت به سال جاری افزایش می‌یابد که نتیجه بالا رفتن تقاضا برای سفرهای هوایی است که به سطح قبل از بحران کرونا بازگشته است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]