اطلاعات محرمانه آمریکا در دست هکر‌های ایرانی؟
اطلاعات محرمانه آمریکا در دست هکر‌های ایرانی؟

شرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای مدعی‌ شده هکرهای تحت حمایت دولت ایران به شرکت‌های دفاعی و ماهواره‌ای در آمریکا و دیگر نقاط جهان حمله کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای «هکرهای تحت حمایت ایران» را به حملات سایبری به شرکت‌های دفاعی، ماهواره‌ای و دارویی در آمریکا و دیگر نقاط دنیا متهم کرد.

شرکت مایکروسافت در این بیانیه تصریح کرده این هکرها با استفاده از تکنیک اسپری کردن رمز عبور  از ماه فوریه میلادی موفق به نفوذ به ده‌ها شرکت شده‌اند.

شرود دی گریپو، مدیر بخش راهبردهای اطلاعاتی مایکروسافت در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان مدعی شده که ایران به دلیل آنکه هدف تحریم واقع شده علاقه‌مند به اکتساب اطلاعات تجاری‌ای است که در اختیار شرکت‌های خارجی قرار دارد.

وی به سی‌ان‌ان گفت: «این بخش‌ها، جاهایی هستند که ایرانی‌ها احتمالاً برای تولید اقلام مورد نیازشان در داخل با مسائلی مواجه شده‌اند.»

وبگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان از عملیات سایبری مورد ادعای مایکروسافت به عنوان «عملیات جاسوسی سایبری» یاد کرده و مدعی شده که فعالیت هکرهای مورد بحث در سراسر تابستان سال جاری ادامه داشته است.

طبق ادعای مایکروسافت، هکرها از طریق حدس زدن پسوردهای متداول اقدام به نفوذ به حساب‌های ایمیل شرکت‌ها کرده‌اند. در برخی موارد، هکرها اقدام به برداشتن داده‌ها از طرف قربانی کرده‌اند اما در مواردی دیگر کاری انجام نداده‌اند و فقط ایمیل‌ها را تحت نظر قرار داده‌اند تا بتوانند به اطلاعات با ارزش دست پیدا کنند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]