جزئیات تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
جزئیات تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری بازهم با تاخیر انجام شده و تامین اجتماعی در این زمینه پاسخگو نیست.

به گزارش نبض بازار، حقوق بازنشستگان کارگری شهریور هم  با تاخیر پرداخت شد و تامین اجتماعی در حالی در این زمینه پاسخگو نیست که حتی یک روز تاخیر زندگی بازنشستگان را مختل می‌کند.

بازنشسته‌ای که نام خانوادگی‌اش با حرفِ «ع» شروع می‌شود، در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم واریز حقوق خود تا این لحظه (صبح ۲۸ شهریور) انتقاد می‌کند؛ او می‌گوید: مجبور شدم قرض کنم.

علی اکبر عیوضی (دبیر کانون بازنشستگان کارگری استان تهران) در این رابطه با بیان اینکه به دلیل سه روز تعطیلات، حقوق بازنشستگان با یک روز تاخیر در حال پرداخت است؛ می‌گوید: همه حقوق‌ها تا روز اول ماه واریز می‌شود، اما بازهم با تاخیر!

او اضافه می‌کند: در دو سه ماه اخیر، در پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری یکی دو روز تاخیر اتفاق افتاده است و این مساله‌ی ناگواری‌ست.

به گفته عیوضی، تاخیر در واریز حقوق بازنشستگان، حتی یک روز تاخیر، زندگی بازنشسته‌ای را که با حقوق حداقلی به سختی روزگار می‌گذراند، مختل می‌کند.

این فعال صنفی بازنشستگان تاکید می‌کند: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که مستمری بازنشستگان به موقع و براساس جدول الفبا پرداخت شود؛ این کمترین کاری‌ست که در قبال بزرگ‌ترین جامعه‌ی بازنشستگی کشور می‌توانند صورت دهند.

منبع:ایلنا