تاریخ دقیق اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان اعلام شد
تاریخ دقیق اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان اعلام شد

یک نماینده مجلس تاریخ دقیق همسان سازی حقوق بازنشستگان را اعلام کرد.

به گزارش نبض بازار،جبار کوچکی نژاد تاریخی را برای آغاز طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان اعلام کرده است که با توجه به عبور از زمان انتخابات مجلس می‌توان بر آن شبهه وارد دانست.

همه امید بازنشستگان این است که مجلس تا پیش از انتخابات برای بالابردن انگیزه مردم در مشارکت حداکثری کاری کند و به تبع آن همسان سازی نیز اجرایی شود، اما یک نماینده مجلس گفته است: همسان‌سازی در سال ۱۴۰۳ اجرا خواهد شد.

این تاریخ با توجه به عبور از زمان انتخابات بیشتر شبیه وعده سر خرمن خواهد بود.
 یک نماینده مجلس گفت: در کمیسیون تلفیق پیشنهاداتی آورده‌ایم تا دولت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در قانون بودجه ۱۴۰۳ اجرایی کند.

جبار کوچکی‌نژاد توضیح داد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه جایگاهی ندارد و دولت در این باره چیزی نیاورده است. مجلس هم مصوبه خاصی در این باره ندارد، اما در کمیسیون تلفیق پیشنهاداتی در این باره آورده‌ایم تا دولت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در قانون بودجه ۱۴۰۳ اجرایی کند.

وی افزود: مجلس مدام در این باره فشار می‌آورد، اما به دلیل اینکه موضوع نیازمند منابع است، مجلس نمی‌تواند آن را در قالب طرح بیاورد، چون مشمول اصل ۷۵ می‌شود که خود به خود حذف خواهد شد.

به همین دلیل می‌کوشیم مقدمه و متنی تهیه کنیم تا با دولت در این باره به توافق برسیم. کوچکی‌نژاد تاکید کرد: اگر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را کامل اجرا کنیم، رقمی بالغ بر ۲۰۰هزار میلیارد تومان نیاز است. مثلا شخصی که ۱۰ سال است بازنشسته شده و شش میلیون تومان حقوق می‌گیرد، وقتی همسان‌سازی و با هم‌تراز خود همسان‌سازی شود حقوقش ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می‌شود که رقم قابل توجهی است.  

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]