قیمت آپارتمان در پرطرفدارترین منطقه غرب تهران
قیمت آپارتمان در پرطرفدارترین منطقه غرب تهران

منطقه ۵ یکی از پرمعامله‌ترین مناطق تهران برای خرید و فروش مسکن است که در محدوده غرب و شمال غربی پایتخت واقع شده است

به گزارش نبض بازار،  داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد متوسط قیمت این منطقه دی‌ماه ۱۴۰۲، معادل متری ۹۵ میلیون و ۷۲۷ هزار برآورد شده و همچنین در این مقطع یک ماهه چهار هزار و ۴۶۵ فقره معامله آپارتمان در آن انجام شده است. اما متقاضیان برای خرید آپارتمان در منطقه ۵ تهران چه محدوده قیمتی را باید در نظر داشته باشند؟
 بررسی آگهی‌های مربوط به ۲۰ محله از منطقه ۵ تهران نشان می‌دهد، با کف قیمت حدود دو میلیارد تا دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌توان در برخی محدوده‌های این منطقه آپارتمان خریداری کرد.
برای مثال قیمت یک آپارتمان ۴۰ متری در منطقه پونک که ساخت آن به سال ۱۳۹۷ بازمی‌گردد، دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.همچنین مالک آپارتمانی در محدوده صادقیه، قیمت ملک خود را دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تعیین کرده است. ساخت این آپارتمان مربوط به سال ۱۳۹۰ است.
با بودجه بین سه تا چهار میلیارد نیز می‌توان آپارتمان‌هایی کوچک و متوسط متراژ در مناطقی مانند جنت‌آباد و باغ فیض خریداری کرد.در حال حاضر قیمت آپارتمانی ۲۳ ساله در محله باغ فیض سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برآورده شده و آپارتمان دیگری با ۶ سال عمر بنای متر در جنت‌آباد شمالی سه میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تعیین قیمت شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]