پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲
پ
 • شناسه : 42046
 • 15 نوامبر 2023 - 17:08
 • 30 بازدید
 • ۰ دیدگاه
 • ارسال توسط :

ظرفیت تولید بنزین در کشور افزایش یافت؟/ علت معطلی در جایگاه‌ها چیست؟

ظرفیت تولید بنزین در کشور افزایش یافت؟/ علت معطلی در جایگاه‌ها چیست؟
ظرفیت تولید بنزین در کشور افزایش یافت؟/ علت معطلی در جایگاه‌ها چیست؟

اکوایران: مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از افزایش ظرفیت تولید روزانه ۲ میلیون لیتری بنزین و ۳.۵ میلیون لیتری گازوئیل کشور تا اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش اکوایران، جلیل سالاری – مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران- در رابطه با میزان تولید بنزین در کشور گفت: ظرفیت کنونی تولید بنزین کشور روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر است که با افزایش خوراک در چند پالایشگاه، ظرفیت تولید بنزین کشور روزانه ۲ میلیون لیتر و ظرفیت گازوئیل کشور روزانه ۳ تا ۳.۵ میلیون لیتر افزایش می‌یابد.

سالاری افزود: برای افزایش خوراک پالایشگاه‌ها، نیاز به توسعه و سرمایه‌گذاری جزئی در سه خط لوله است که خطوط این بخش نهایی شده و در حال نهایی‌کردن ایستگاه‌ها به‌منظور بهره‌برداری از خطوط هستیم.

همچنین علی‌اکبر نژادعلی- مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی – مردادماه سال جاری درباره وضعیت تولید بنزین کشور گفته بود: وضع تولید و توزیع در کشور مناسب است و در پالایشگاه‌های کشور نیز از ابتدای سال حدود ۱۰ درصد افزایش تولید داریم که این افزایش در مردادماه به ۱۶ درصد رسیده است.

ماه گذشته نیز همایون صالحی – رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه‌داران در رابطه با تاخیرهایی که در زمان سوخت‌گیری وجود دارد گفته بود، تاخیر در سوخت‌گیری و اتلاف زمان به این دلیل نیست که سوخت کم است بلکه به دلیل اعمال محدودیت است، اکنون بیش از ۳۰ تا ۳۵ درصد نازل‌ها غیرفعال و تعطیل هستند، بنابراین ایجاد صف و معطلی در جایگاه‌ها به دلیل کمبود سوخت نیست بلکه علت آن محدودیت‌های سوخت‌گیری و استفاده از کارت است که همه دست به دست هم داده که زمان و مصرف سوخت در ایران افزایش یابد.

اما به نظر می‌رسد که نبود بنزین سوپر در پمپ بنزین‌های کشور بسیاری از متقاضیان این نوع بنزین را مجبور به استفاده از بنزین‌های معمولی کرده است. ماه پیش خبرگزاری تسنیم در این رابطه نوشته بود:این درحالی است که بسیاری از خودروهای خارجی و حتی برخی از خودروهای داخلی برای کارکرد بهتر، نیازمند استفاده از بنزین با اکتان بالا هستند.

واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ آلودگی ارتباطی به بنزین ندارد 29 نوامبر 2023

واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی؛ آلودگی ارتباطی به بنزین ندارد

اکوایران: به گفته مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اکنون بنزین در تهران با استاندارد اروپا توزیع می‌شود و اکتان آن هم مناسب است و اشکالی ندارد، ایراد در تعداد خودروها، کیفیت و خودروهای تک‌سرنشین است.

زمان صدور کارت سوخت به ۱۰ روز کاهش پیدا کرد 29 نوامبر 2023

زمان صدور کارت سوخت به ۱۰ روز کاهش پیدا کرد

اکوایران: تفاهم‌نامه راه‌اندازی سامانه برخط ثبت درخواست صدور کارت هوشمند سوخت بین شرکت پژوهش و توسعه ناجی و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد.

کاهش قیمت بنزین در آمریکا طی ۶۰ روز متوالی 28 نوامبر 2023

کاهش قیمت بنزین در آمریکا طی ۶۰ روز متوالی

اکوایران: گزارش‌ها حاکی از آن است که روند کاهشی قیمت بنزین در آمریکا ادامه دارد و قیمت بنزین در دو ماه گذشته، نزولی بوده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 • 📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم اقتصادژورنال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.